Postuar me: 8:40 10-07-2012

Kokainë e armë, pranga bandës italo-shqiptare (nga 2 burime)

Shperndaje
Etiketat

Policia italiane ka zbuluar nje organizate kriminale te perbere nga shqiptare e italiane qe merreshin me trafik kokaine dhe armesh.

Lajmin e bejne me dije mediat italiane, sipas te cilave ne pranga kanë përfunduar 15 persona, 10 prej të cilëve shqiptarë, kurse 5 të tjerët, shtetas italianë.

Në cilësinë e provave materiale janë sekustruar 700 gramë kokainë. Sipas hetimeve, droga shpërndahej në lokale e diskoteka.

Personave iu sekuestruan dhe pasuri të patundshme dhe automjetet me vlerë, 250 mijë euro.

10.07.2012

Burimi: Gazeta Panorama

 

Kokainë e armë nga Shqipëria, pranga 10 shqiptarëve në Itali

BRINDISI-Dërgonin kokainë nga Shqipëria në Itali, por trafiku ilegal nuk përfundon këtu. Zgjerohet me dërgesa të paligjshme armësh tek grupet kriminale.

Sipas mediave italiane aktiviteti drejtohej nga një organizatë kriminale që u shkatërrua në sajë të operacionit të antimafias së Leces te koduar me emrin ‘The wall’ (shqip, muri). Në pranga kanë përfunduar 15 persona, 10 prej të cilëve shqiptarë kurse 5 të tjerët, shtetas italianë.

Në cilësinë e provave materiale janë sekustruar 700 gramë kokainë. Sipas hetimeve, droga shpërndahej në lokale e diskoteka.
Personave iu sekuestruan dhe pasuri të patundshme dhe automjetet me vlerë, 250 mijë euro.

Detaje nga operacioni pritet te jepen ne nje konference shtypi nga policia italiane.

10.07.2012

Burimi: Balkanweb

Rreth Autorit

Komenti Juaj :

CAPTCHA *

All Rights Reserved 2016.