Postuar me: 19:19 17-11-2012

Byrek me patate (Burimi: Albreceta, www.albreceta.com)

Me shume rreth femrave ne nje site              Me shume rreth sportit ne nje site Njoftime pune

byrek me patate lajm-shqipPerberesit:
-1 kg patate te ziera
-500 gram djath
-100 gram gjalp
-kripe
-piper
-nenxhik
-50 ml qumesht
-peta te gatshame 1 pako
Pergatitja:
Shtypen patatet e ziera dhe perzihen me qumeshtin dhe gjalpin. Me pas te tasi ku kemi perzier qumeshtin me gjalpin shtojme dhe erzat.Me Pas ne nje tepsi hedhim petat dhe siper tyre shtrojme harxhe e bejme dy here dhe futin ne sobe me temperature 250 grade celsiu per 45 minuta .

17.11.2012

Burimi: Albreceta

Rreth Autorit

Komenti Juaj :


1 + = eight

All Rights Reserved 2016.