Postuar me: 18:42 12-12-2012

Grim per festat, shume ide per te qene te bukura (Burimi: Ikub.al, www.ikub.al)

grim lajm-shqipAto qe dashurojne make-up-in jane te gatshme per te ndjekur trendet e momentit per trukun e festave 2013. Por nuk dini cfare te zgjidhni? Mos u shqetesoni, pika e pare nga tja filloni eshte vendi ku do ti kaloni festat, cdo gje ndryshon nese behet fjale per nje mbremje elegante, ose party ne diskotek. Fillimisht protagonistet e padiskutueshme te make-up-it per kete dimer jane syte dhe buzet me kornize thjesht perfekte, si ato te nje kukulle. Nese pika juaje fort jane syte dhe synoni te nxirrni ne pah shikimin must per grimin e syve jane shkelqimet metalike, keshtuqe rruge te lire toneve shkelqyes, si ato te propozuar nga Dolce&Gabbana, Botega Verde etj. Mund te modifikoni dimensionet reale te syve fal perdorimit te penelit duke i dhene nje pamje retro shik. Dior propozon kete stil vintage ne menyren e rishikuar dhe rinovuar, fale ngjyrave te argjendta dhe metalike per tonet e syve per ti aplikuar ne qepallen e siperme dhe ngjyra pop dhe fluo per vijat e penelit.
Per ato qe pelqejne grimin e buzeve, fjala kyc qendron te guxoni. Ngjyra qe ben tendencen eshte sigurisht e kuqja ne te gjitha sfumaturat e saj, nga e kuqja e flakte, deri tek e kuqja e portokallte. Mund ti zgjidhni ne versionin me shkelqimose mat, sipas preferencave. Femrat me romantike dhe me shije delikate mund te synojne per ngjyren roze, ndersa ato qe pelqejne te luajne me trendet mund te guxojne per nuanca dark.

12.12.2012

Burimi: Ikub.al

Rreth Autorit

Komenti Juaj :

CAPTCHA *

All Rights Reserved 2016.