Postuar me: 10:03 22-12-2012

Rizoto me kerpudha dhe salcice (Burimi: Ikub.al, www.ikub.al)

rizoto lajm-shqipPerbersit:

*120 grame oriz skoti
*80 grame kerpudha
*70 gram salcice italiane
*2 gram koncetrat pule
*1 zaferano(erez)
*10 gram gjalp
*5 gram vaj ulliri
*30 ml vere e bardhe
*20 gram grana padano(djathe)
*1 gram majdanoz
*10 gram qepe

Pergatitja:

Ziejme orizin (15 minuta) dhe me pas skuqin qepen me gjalp dhe duke shtuar nje nga nje nga nje elementet e tjere, kerpudhat, salcicet italiane, koncetratin, zaferanon, majdanozin dhe ne fund grana padanon per 30 minuta i lejme ne zjarr. Dhe kete perberje e shtojme te orizi qe kemi zier me pare

22.12.2012

Burimi: Ikub.al

Rreth Autorit

Komenti Juaj :

CAPTCHA *

All Rights Reserved 2016.