Postuar me: 16:12 27-03-2013

Krofne me qumësht (Burimi: Receta Kuzhine, www.recetakuzhine.net)

Përbërësit
200 gr qumësht
200 gr ujë
1 qeskë maja
2 lug sheqer
Pak kripë
Një vanileje
Dy lugë vaj
4 të verdhë të vezës
600-700 gr miell

Gatuhet brumi dhe pasi të vijë shtrihet në tavolin të përmillur. Nxerret me gotë dhe lihet pak të vij sa të nxehet vaji, fërgohen deri sa të skuqen. Mbi të hidhen sheqer pluhur me vanileje.

 

27.03.2013
Burimi: Receta Kuzhine

Rreth Autorit

Komenti Juaj :

CAPTCHA *

All Rights Reserved 2016.