Postuar me: 9:39 07-03-2013

Si të vishemi kur udhëtojmë? (Burimi: Living.al, www.living.al)

Me shume rreth femrave ne nje site              Me shume rreth sportit ne nje site Njoftime pune

cift lajm-shqipOrari i nisjes po afron dhe ju jeni në dilemë se çfarë të vishni?

Për secilin nga mjetet e udhëtimit që ju zgjidhni keni disa sugjerime:  
Këshilla e parë: për çdo mjet udhëtimi përdoret një valixhe e caktuar. Valixhet e mëdha me rrota përdoren për pushime. Ndërsa për një fundjavë romantike në çift mjafton një çantë e madhe.
Në rastet kur udhëtojmë me tren apo avion, edhe në qoftë se destinacioni është një vend ekzotik, duhet marre me vete një xhaketë dhe një shall i madh.
Gjithashtu duhet të merrni me vete syzet e diellit. Ato mund të fshehin shumë mirë sytë e palyera apo edhe lodhjen. Por në qoftë se udhëtoni me makinë syzet e diellit janë të domosdoshme duke qenë se ndihmojnë në pengesën e rrezeve të diellit në sy.
Ndërsa në qoftë se udhëtoni me jaht është e këshillueshme të vishen pantallona. Të ngushta por praktike dhe komode. Përsa i përket këpucëve preferohen të sheshtat në çfarëdolloj udhëtime.

07.03.2013

Burimi: Living.al

Rreth Autorit

Komenti Juaj :


3 + four =

All Rights Reserved