Postuar me: 10:16 04-04-2013

Biskota me cokollate dhe banane ose dardha (Burimi: Receta kuzhine.net, www.recetakuzhine.net)

biskota me banane, lajm-shqip

Pregatitet me brume biskotash ose pasta frolla i thojne ne Itali.

Perberesit:
250gr miell,150 gr gjalpe,2 veze,150 gr sheqer,1/2 e bustine lievito ose 1 luge kafe je me sode buke.

Pergatitja:
Pregatitet brumi dhe vendoset ne frigorifer per nje ore i mbeshtjellur ne cellofan ose plasmas ushqimesh. Nevojitet nutella dhe banane ose dardha siq e bej une .

Me keto perberes mund te pregatisesh rreth 20 cope biskota te tilla.

04.04.2013

Burimi: Receta kuzhine.net

Rreth Autorit

Komenti Juaj :

CAPTCHA *

All Rights Reserved 2016.