Postuar me: 12:02 05-04-2013

Si ti heqim shenjat e akneve me vaj ulliri dhe limon (Burimi: InfoAlbania, www.infoalbania.org)

aknet, lajm-shqipShenjat e akneve jane nje problem qe shqeteson cdo femer e cila deshiron te kete lekure te lemuar dhe fytyre te bukur dhe pa shenja.

Me gjithe produktet qe gjenden ne sallone te ndryshme, eshte mjaft e veshtire qe te zgjedhesh ate te duhurin i cili do te heqe perfundimisht shenjat e akneve.
Perberesit:
1/4 luge vaj ulliri
1/8 leng limoni
Pergatitja:
Ne shishe hidhni vajin e ullirit dhe lengun e limonit. Tundeni mire perzierjen dhe e lini menjane. Keto perberes ju ndihmojne te pakesoni shenjat e akneve.
Lengu i limonit eshte rastesor, nese nuk gjendet ne shtepi nuk keni perse ta perdorni. Lyeni fytyren me vaj dhe masazhoni mire lekuren, duke u perqendruar tek pjesa ku keni me shume akne. E lini per 20 minuta dhe pastaj shperlani fytyren me uje te vaket. Perseriteni kete proces dy here ne nate per disa jave rresht dhe do te vereni ndryshim befasues.
05.04.2013
Burimi: InfoAlbania

Rreth Autorit

Komenti Juaj :

CAPTCHA *

All Rights Reserved 2016.