Postuar me: 14:29 27-04-2013

Skandal! Bashkia e Korçës paguan gjahtar për të vrarë… qentë e rrugëve të qytetit!!! (Burimi: Alb-Observer, www.alb-observer.com)

qeni korce lajm-shqipMesa duket, bashkia e qytetit të Korçës ka gjetur një nga zgjedhjet më të turpshme për qentë e pazot, që sillen rrotull në qytet!

Kështu, nga një projektbuxhet prej 300 milionë eurosh, kryebashiaku vendosi të paguaj 20 euro çdo gjahtar që të dalë në rrugë dhe të qëlloj çdo qenë. Madje, Animal Rights in Albania ka publikuar dhe një fotografi në të cilën duket qartë një njeri i cili ka venë në shënjestër të dyfekut të tij një qenë!

Vendimi i kryetarit të bashkisë z. Niko Peleshi është konsideruar si i turpshëm dhe çnjerëzor nga Animal Rights in Albania duke shkaktuar reagime të ashpra.

27.04.2013

Burimi: Alb-Observer

Rreth Autorit

Postuar 2 Komente
Mendimi i juaj
  1. anxhela says:

    turp

  2. DIPLOMATETFLASIN says:

    ajde ajde ju hengshin qente nuk dijne dhe zgjejne nje vend strehim per qente por i vrasin kto te shikoje EVROPA

Komenti Juaj :

CAPTCHA *

All Rights Reserved 2016.