Me shume rreth femrave ne nje site              Me shume rreth sportit ne nje site Njoftime Pune
Nga Lajmi Fundit Ne 9:26 25-03-2013
0 Komente

Gruevski:Fitoi VMRO-DPMNE, fitoi Maqedonia (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

MAQEDONI – Në Republikën e Maqedonisë u organizuan zgjedhje të lira, korrekte dhe demokratike, të cilat janë para se gjithash fitore e të gjithë qytetarëve dhe shtetit të Maqedonisë. Fitoi Maqedonia, More...

Nga Lajmi Fundit Ne 21:29 24-03-2013
0 Komente

Kinezishtja, gjuha më e vështirë (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

Ueb-faqja e njohur ranker.com ka publikuar një listë me gjuhët më të vështira për t’u mësuar. Vendet e para të listës i zënë gjuhët nga vendet e Lindjes së Largët, por edhe sllovenishtja dhe disa More...

Nga Lajmi Fundit Ne 21:17 24-03-2013
0 Komente

Biblioteka e Kongresit ruan mesazhin e parë me zë nga hapësira (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

SHBA – Mesazhi i parë me zë nga hapësira u dërgua më 19 Dhjetor 1958, kur presidenti Aizenhauer tha: “Amerika dëshiron paqe në Tokë dhe vullnet të mirë ndaj njerëzve kudo.” Mesazhi u transmetua More...

Nga Lajmi Fundit Ne 20:56 24-03-2013
0 Komente

Gati të nisë procesi i legalizimit të apartamenteve (Burimi: ikub.al, www.ikub.al)

Procesi i legalizimit të apartamenteve apo shtesave pa leje pritet të nisë pas datës 5 Prill. Akti normativ i qeverisë, i miratuar nga Kuvendi dhe i dekretuar nga Kreu i Shtetit, është botuar në Fletoren More...

Nga Lajmi Fundit Ne 20:31 24-03-2013
0 Komente

Greqi, emrat dhe fotot e të arratisurve nga burgu i Trikalas (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

GREQI – 24 orë pas arratisjes spektakolare të 11 të dënuarve nga burgu i Trikalas në Greqi, konfirmohet zyrtarisht arrestimi i të arratisurit të tretë, ndërkohë që policia greke bën të ditur edhe More...

Nga Lajmi Fundit Ne 19:16 24-03-2013
0 Komente

Elbasan, shfrytëzonin vajza 15-vjeçare për prostitucion, shkatërrohet grupi kriminal (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

ELBASAN – Policia e Elbasanit shkatërroi një grup kriminal që shfrytëzonte për prostitucion adoleshente të moshës 15-16 vjeçare. Operacioni i koduar “Zogjtë e Natës”, i zhvilluar në Elbasan dhe More...

Nga Lajmi Fundit Ne 12:03 24-03-2013
0 Komente

Berisha: Investime të mëdha në turizëm (Burimi: Top Channel, www.top-channel.com)

Kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, e konsideroi turizmin si potencialin më të madh të vendit, në një takim me biznesmenë të kësaj fushe.  Ndërsa premtoi investime madhore në këtë industri në More...

Nga Lajmi Fundit Ne 11:37 24-03-2013
0 Komente

Tuneli i dashurisë mes Egjiptit dhe Palestinës (Burimi: Gazeta Tema, www.gazetatema.net)

Emad al Malalha, 21 vjeç, dhe Manal Abu Shanar, 17 vjeç, ishin të vendosur që të martoheshin. Por problemi i vetëm ishte se ajo është palestineze dhe jeton në Rripin e Gazës dhe ai është egjiptian. Autoritetet More...

Nga Lajmi Fundit Ne 11:10 24-03-2013
0 Komente

Gjirokastër, 3 në pranga, për vjedhje në disa rrethe (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

GJIROKASTËR- Policia e Gjirokastrës ka arrestuar sot tre persona, të cilët kryenin vjedhje në qytete të ndryshme të vendit. Në pranga kanë përfunduar shtetasit E.D, 43 vjeç, A.M, 36 vjeç dhe A.D, 38 More...

Nga Lajmi Fundit Ne 10:47 24-03-2013
0 Komente

Gena, tashmë edhe punë në ‘shtëpi publike’ (Burimi: ikub.al, www.ikub.al)

Këngëtari nga Shqipëria, Gena Lito, ka “gjetur punë” në një shtëpi publike në Zvicër. Aty, ai do të këndojë “live”, në njërën prej shtëpive publike në Baden, e cila ka pronar More...

All Rights Reserved 2016.