Nga Lajmi Fundit Ne 10:44 03-04-2013
0 Komente

Kanceri, ISHP: Çdo vit kemi 3500 raste të reja (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

TIRANE-Instituti i Shëndetit Publik jep të dhëna alarmante në lidhje me të prekurit nga kanceri në vendin tonë. Sipas këtij institucioni, çdo vit kemi 3500 raste të reja të diagnostikuara me këtë sëmundje, More...

Nga Lajmi Fundit Ne 10:16 03-04-2013
0 Komente

Festa e çmendur e të dashurës italiane për golat e Blerim Xhemailit (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

ITALI-Blerim Xhemaili ka gëzuar jo vetëm tifozët e Napolit, futbolldashësit shqiptarë me tregolëshin ndaj Torinos gjatë fundjavës, por edhe të dashurën e tij. Mesfushori shqiptar nga Maqedonia, i cili More...

Nga Lajmi Fundit Ne 10:04 03-04-2013
0 Komente

Maskë ushqyese për flokët (Burimi: Sekrete Bukurie, www.sekretebukurie.com)

Me avokado, vezë, vaj ulliri dhe banane. Hedhim në blender: 1 të verdhë veze, 1 lugë çaji vaj ulliri, ½ banane e pjekur, ½ avokado të pjekur Me masën e përftuar lyejmë flokët në të gjithë gjatësinë More...

Nga Lajmi Fundit Ne 9:16 03-04-2013
0 Komente

Shkeljet, kthehet për gjykim vrasja e këngëtares Emmy (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

TIRANE-Kthehet për gjykim nga e para dosja penale e “vrasjes nga pakujdesia” e këngëtares Elsina Hidershaj, e njohur me pseudonimin “Emmy”. Pas Gjykatës së Apelit, edhe Gjykata e Lartë ka vendosur More...

Nga Lajmi Fundit Ne 8:55 03-04-2013
0 Komente

Vrasja e komisar Tahiraj, pyeten sot dëshmitarët (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

TIRANË-Në Gjykatën e Krimeve të Rënda ka nisur gjyqi ndaj Ilir Xhakjas, personit të akuzuar për vrasjen e komisarit të policisë së Shijakut, Adem Tahiraj. Në gjyq pritet të dëshmojë, Ledjan Krasnaj, More...

Nga Lajmi Fundit Ne 8:14 03-04-2013
1 Koment

Dritan Prifti: Meta siguron 10 deputetë. PS, tradhti ndaj opozitës (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

TIRANE – Deputeti Dritan Prifti i ka vënë në një peshore dje, kryeministrin Sali Berisha, kreun e PS-së, Edi Rama dhe atë të LSI-së, Ilir Meta. Pas lajmit për një koalicion parazgjedhor PS-LSI, ish-deputeti More...

Nga Lajmi Fundit Ne 7:51 03-04-2013
0 Komente

Ja 16 ushqimet që nuk ju shëndoshin (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

1. Kosi: Personat të cilët konsumojnë tre here në ditë kos me proteina të larta dhe pak sheqer, kanë një trup më të shëndetshëm dhe elegant. 2. Djathi: Njihet si armiku më i madh në procesin e dobësimit. More...

Nga Lajmi Fundit Ne 12:48 02-04-2013
0 Komente

Supë me bizele e patate (Burimi: ikub.al, www.ikub.al)

Përbërësit: -1 lugë gjelle vaj -1 qepë e grirë trashë -4 feta proshutë të prerë në kubikë -5 patate të vogla të prera në kubikë me madhësi 1 cm -375 ml lëng pule -300 g bizele të ngrira, të More...

Nga Lajmi Fundit Ne 12:21 02-04-2013
0 Komente

Lazanja me asparagë dhe proshutë (Burimi: ikub.al, www.ikub.al)

Përbërësit – 250 gr peta lazanje – 5 dl qumësht – 40 gr miell – 40 gr gjalpë – 120 gr proshute koto – 3 tufa asparagë (rreth 1.5 kg) – djathë i grire parmixhan – More...

Nga Lajmi Fundit Ne 11:39 02-04-2013
0 Komente

Kryesia e PS zyrtarizon ftesën për koalicion me LSI-në. Xhaxhai i Aleks Nikës kërkon takim me Ramën (Burimi: Gazeta Tema, www.gazetatema.net)

Kryesia e Partisë Socialiste ka vendosur të zyrtarizojë ftesën për koalicion me Lëvizjen Socialiste për Integrim. Pas një mbledhje që ka zgjatur për një orë e gjysëm, kryesia ka vendosur mes debatesh More...

All Rights Reserved 2016.