Postuar me: 14:35 13-06-2012

Berisha: Te ndalim baterdine mjedisore si ajo e Fushe Krujes

Shperndaje
Etiketat

Kryeministri i vendit Sali Berisha tha sot paradite gjate Konferences Kombetare per Zhvillimin Rajonal se kreret e qeverisjes vendore duhet te punojne per nxjerrjen nga izolimi te te gjitha komunave te vendit.

Gjate konferences me teme “Bashkojme politikat dhe praktikat”, organizuar nga PNUD-i, kreu i qeverise u shpreh se duhet bere gjithcka qe Shqiperia te zhvillohet ne nje mjedis te shendetshem.

“Te mos krijojme baterdi mjedisore si ne zonen midis Krujes dhe Fushe-Krujes”, apeloi kryeministri. Me pas, ai shprehu vendosmerine e qeverise per decentralizimin e organeve te pushtetit vendor, ne menyre qe normat dhe standardet e mjedisit tone, te perafrohen me ato te BE-se. Berisha u la detyre vendoreve qe te permiresojne infrastrukturen e zonave te izoluara te vendit.

12.06.2012

 

Burimi: Mjedisi Sot

Rreth Autorit

Komenti Juaj :

CAPTCHA *

All Rights Reserved 2016.