Ekonomi: Të shtojmë konkurrueshmërinë dhe inovacionin (Burimi: Albeu, www.albeu.com)

Ministria e Zhvillimit Ekonomik, Turizmit , Tregtisë dhe Sipërmarrjes organizoi takimin e parë (lançues) me Grupin e Menaxhimit të Integruar të Politikave për Konkurrencën dhe Inovacionin (Integrated Policy Management Group for Competitiviness and Innovation, IPMG C&I). Takimi u kryesua nga Ministrja Znj. Milva Ekonomi, me pjesëmarrjen More...

Nga Lajmi Fundit | Publikuar 10:20 27-10-2016
Nga Lajmi Fundit Ne 10:15 27-10-2016
0 Komente

Rama: Vlerësimi pozitiv i BB për ndërtimin, falë reformimit të sistemit (Burimi: Top Channel, www.top-channel.tv)

Kryeministri Edi Rama ka përshëndetur përmes profilit të tij në Facebook raportin e Bankës Botërore (BB), që thekson se vendi ynë ka bërë përparime të ndjeshme sidomos në fushën e ndërtimit. Raporti More...

Nga Lajmi Fundit Ne 10:38 26-10-2016
0 Komente

Pagat e gardianëve, kërkesë për t’u barazuar me Policinë e Shtetit (Burimi: Top Channel, www.top-channel.tv)

Vendimi i qeverisë për rritjen nga janari të rrogave të policëve është ndjekur me vëmendje edhe nga Drejtoria e Burgjeve. Sipas këtij institucioni, kjo rritje duhet të përfshijë edhe pagat e punonjësve More...

Nga Lajmi Fundit Ne 9:48 26-10-2016
0 Komente

Tiranë, kërcënim me lëndë eksplozive përpara një lokali

Mëngjesin e ditës së sotme një bidon plastik me fitil është gjetur në oborrin e një lokali në Tiranë pranë Fakultetit të Shkencave Sociale. Me të marrë njoftimin, në vendin e ngjarjes ka vajtur More...

Nga Lajmi Fundit Ne 12:43 25-10-2016
0 Komente

Shërbimi i ugjencave në Jug, me sistem të ri ne gatishmëri (Burimi: Top Channel, www.top-channel.tv)

Qarku i Gjirokastrës do të ketë në gatishmëri 7 autoambulanca, vendndodhja e të cilave do të jetë sipas një skeme të re, teksa përveçse në Memaliaj, Poliçan e Dropull, autoambulanca do të ketë edhe More...

Nga Lajmi Fundit Ne 12:22 25-10-2016
0 Komente

Kushtetuesja pezullon ” Vettingu ” dhe e dërgon në Venecia (Burimi: Top Channel, www,top-channel.tv)

Gjykata Kushtetuese ka pezulluar ligjin e “Vettingu” dhe do t’i drejtohet Komisionit të Venecias për mendim për ligjin në fjalë para se të dalë vetë me një vendim përfundimtar për të. Ky është More...

Nga Lajmi Fundit Ne 9:21 25-10-2016
0 Komente

Lushnje, tre të plagosur në dy aksidente rrugorë(Burimi: www.top-channel.tv)

Dy aksidente automobilistike ndodhën mbrëmjen e djeshme në Lushnje. Aksidentet kanë ndodhur gati në të njëjtën kohë. Njëri në aksin rrugor Pushim Shoferit-Krutje ku një makinë tip “Ford” ka përplasur More...

Nga Lajmi Fundit Ne 8:29 25-10-2016
0 Komente

“ Mbetjet ” mbërrijnë të LSI, AKIP dhe industria takim në partinë e Metës(Burimi: Top channel, www.top-channel.tv)

Kthimi nga Presidenti i ligjit të mbetjeve në Kuvend riaktivizoi lobimin e grupeve ‘pro’ dhe kundër ligjit. Petrit Vasili i LSI-së ishte i pari që priti edhe përfaqësuesit e ricikluesve, edhe ata të More...

Nga Lajmi Fundit Ne 16:43 24-10-2016
0 Komente

Lehtësohen 60 procedura tatimore për biznesin; opozita, dakord me qeverinë(Burimi: Top Channel)

Plot 60 procedura tatimore do të lehtësohen për biznesin. Komisioni i ekonomisë miratoi në parim ndryshimet ligjore të qeverisë, ndërkohë që opozita nuk pati kundërshtime. Drafti i jep përparësi biznesit More...

Nga Lajmi Fundit Ne 9:25 24-10-2016
0 Komente

Konferenca botërore Robotët 2016 (Burimi: Top Channel, www.top-channel.tv)

Sistemet e zgjuara robotike, të krijuara për lehtësimin e së përditshmes, janë kthyer në njërin prej subjekteve më të rëndësishme të Konferencës botërore Robotët 2016. Ngjarja Robotët po mbahet More...

All Rights Reserved 2016.