Zbulohet padia, kompania kërkoi faliment në gjyq (Burimi: Panorama.com, www.panorama.com.al)

Zbulohet padia, kompania kërkoi faliment në gjyq “Panorama” shkruan sot se Kompania Belle Air në datë 22 nëntor ka dorëzuar pranë Gjykatës së Tiranës një kërkesë për deklarim falimentimi. Objekti i kësaj kërkese është ajo e “hapjes së procedurës së falimentimit” për shoqërinë Belle Air shpk. Seanca e parë e gjykimit More...

Nga lajmi me i fundit | Publikuar 12:34 26-11-2013
Nga lajmet e fundit Ne 15:16 19-11-2013
0 Komente

A po ndryshon kultura politike në Kosovë?

A po ndryshon kultura politike në Kosovë? ‘’Zgjedhjet e 3 Nëntorit nuk ishin historike për rezultatet që sollën për subjektet politike, por për arritjen e standardeve të larta, për demokracinë, qytetarët More...

Nga gazeta e pavarur Ne 16:11 08-05-2013
0 Komente

Mustafa Nano: Ngjarja “Kokedhima” me kapi ne befasi e me la gojehapur (Burimi: Gazeta Shqip, gazeta-shqip.com)

Mustafa Nano- Ka shumë njerëz kureshtarë për listat. Unë jam një nga ata. Dua të marr vesh, nëse do të jetë në listat e PS-së mbiemri ‘Kokëdhima’”, shkruaja dje në mesditë në “Twitter”-in More...

Nga gazeta e pavarur Ne 15:41 23-04-2013
0 Komente

Demokracia është një gjë, e shtetit ligjor është tjetër (Burimi: Ikub.al, www.ikub.al)

“Demokraci do të thotë të zbatosh ligjin”, dëgjohet të thuhet vazhdimisht nga njerëz të ndryshëm… Këtë e kish thënë pak a shumë edhe Ben Blushi në një shkrim të vetin të publikuar në More...

Nga gazeta e pavarur Ne 18:19 09-04-2013
2 Komente

ZHGËNJIMI (Burimi: Lajm-Shqip, www.lajm-shqip.com)

Askush nuk mund të ma mohojë hidhërimin, brengën apo urrejtjen. Pritëm me vite të tëra, por pritja nuk mbaroi. Pritja dhe trishtimi ynë u kthyen në përjetësi përballë pjesës tjetër gjakatare e cila More...

Nga gazeta e pavarur Ne 15:18 05-04-2013
0 Komente

KU PO NA ÇOJNË!? (Burimi: Lajm-Shqip, www.lajm-shqip)

Sapo u shpartallua perandoria Turke, në Europën e vjetër dhe kryesisht në Ballkan, mendohej nga më të fortët që të nxirrnin përfitimet e tyre duke grabitur trojet e një vendi për t’ia dhënë një More...

Nga gazeta e pavarur Ne 9:20 28-03-2013
0 Komente

Zbulesat dhe mbulesat e Berishës (Burimi: Gazeta Panorama, www.panorama.com.al)

Zbulesa e parë. Për hir të së vërtetës jo befasuese. Kthimi i paradokohshëm nga Amerika e largët dhe e afërt i Eduard Selamit. Mbas zigzageve nga ish-Presidenca e Bamir Topit në Partinë Demokratike, More...

Nga gazeta e pavarur Ne 10:49 24-03-2013
0 Komente

RRETHI ME SHKUMËS (Burimi: Lajm Shqip, www.lajm-shqip.com)

Para shumë vitesh në Francë,me sa më kujtohet në një familje grabitet një fëmijë. E gjithë familja është shumë e tronditur dhe u vunë të gjithë në kërkim të fëmijës. Kaluan vite e vite në kërkim, More...

Nga gazeta e pavarur Ne 19:15 20-03-2013
0 Komente

Rilindje me klientë të vjetër? (Burimi: Gazeta Tema, www.gazetatema.net)

Edi Rama është munduar të sigurojë dje komunitetin e biznesit se nëse ai vjen në pushtet pas 23 qershorit, gjërat do të shkojnë ndryshe, do të ketë një klimë më të mirë, më shumë drejtësi dhe More...

Nga gazeta e pavarur Ne 9:48 09-02-2013
0 Komente

KRONIKË E NJË POSHTËRSIE TË PARALAJMËRUAR (Burimi: Gazeta Shqip, gazeta-shqip.com)

A pritej një vendim tjetër për 21 Janarin? Jo! Ishte kronikë e një poshtërsie të paralajmëruar. Drejtësia qesharake shqiptare është shndërruar sot në një fabul. Gjithkush që i shërben Sali Berishës More...

All Rights Reserved 2016.