Tërmeti 5.5 ballë në Italia , panik dhe frikë te njerëzit (Burimi: Noa, www.noa.al)

Tërmeti me magnitudë 5.5 ballë ka goditur sonte ora 19.10 Italinë Qendrore, njofton Instituti Kombëtar italian i Gjeofizikës dhe Vullkanologjisë. Epiqendra e këtij tërmeti është lokalizuar në provincën e Macerata-s, Visso. Në disa nga zonat e prekura nga tërmeti gjatë mbrëmjes së sotme është ndërprerë edhe energjia elektrike. Tërmeti More...

Nga Lajmi Fundit | Publikuar 8:55 27-10-2016
Nga Lajmi Fundit Ne 16:53 26-10-2016
0 Komente

Trump sulmon Clintonin: Planet për Sirinë mund të çojnë në Luftën e Tretë Botërore(Burimi: Top Channel, www.top-channel.tv)

Donald Trump e sulmoi sërish kundërshtaren e tij, Hillary Clinton, duke shënjestruar këtë herë vizionin e saj në politikën e jashtme. Planet e Clintonit për Sirinë – tha kandidati presidencial republikan, More...

Nga Lajmi Fundit Ne 15:28 25-10-2016
0 Komente

Ushtria Amerikane, shtatë fakte që nuk i keni ditur (Burimi: Gazeta Express, www.gazetaexpress.com)

Army U.S.A”, është ushtria më e fuqishme në botë, nga teknologjia, armatimi dhe mënyra e organizimit. Por sa nga ju kanë informacione më të detajuara rreth Ushtrinë Amerikane? Ushtria Amerikane është More...

Nga Lajmi Fundit Ne 7:52 25-10-2016
0 Komente

Stephen Hawking: Mos kontaktoni me Alienët, për ta jemi”bakterje”(Burimi: Albeu, www.albeu.com)

Fizikanti dhe kozmologu Stephen Hawking, edhe një herë ka paralajmëruar për rreziqet që lidhen me jetën jashtëtokësore dhe përpjekjet për t’i kontaktuar, raporton “The New York Times”. Stephen More...

Nga Lajmi Fundit Ne 17:01 24-10-2016
0 Komente

Ky është sekreti i Madonës, me këtë dietë nuk plaket kurrë(www.gazetaexpress.com)

Dieta e quajtur ‘makrobyotycheskoy’, është një dietë që mbretëresha e pop-it, Madonna, e ka ndjekur rregullisht. Madje, këtë shembull e kanë ndjekur më vonë edhe figura të tjera të ekranit. Në More...

Nga Lajmi Fundit Ne 15:32 24-10-2016
0 Komente

Shitësi i çajit pakistanez , historia sensacion i ri në internet (Burimi: Revista Class,www.revistaclass.al)

Në fillim të kësaj jave, interneti zbuloi personazhin e tij të radhës, një shitës çaji pakistanez nga Islamabadi. Filloi e gjitha kur instagramistja Jiah Ali bëri një vizitë në Itwar Bazaar, disa muaj More...

Nga Lajmi Fundit Ne 9:40 24-10-2016
0 Komente

Misteri i Planet 9 (Burimi: Top Channel, www.top-channel.tv)

Një planet i madh fshihet afër sistemit tonë diellor, dhe mund të shkaktojë një lëkundje të tij, sipas shkencëtarëve. Planeti i Nëntë,(Planeti 9) i hipotizuar por i pavërtetuar ende ndodhet në fund More...

Nga Lajmi Fundit Ne 9:25 24-10-2016
0 Komente

Konferenca botërore Robotët 2016 (Burimi: Top Channel, www.top-channel.tv)

Sistemet e zgjuara robotike, të krijuara për lehtësimin e së përditshmes, janë kthyer në njërin prej subjekteve më të rëndësishme të Konferencës botërore Robotët 2016. Ngjarja Robotët po mbahet More...

Nga Lajmi Fundit Ne 8:07 24-10-2016
0 Komente

F1, Hamilton triumfon në Çmimin e Madh të Amerikës( Burimi: Top Channel, www.top-channel.tv)

lewis hamilton Lewis Hamilton nuk ka ndërmend të dorëzohet lehtë në luftën për titullin e radhës kampion në Formula 1 dhe këtë britaniku e ka bërë edhe në Çmimin e Madh të Amerikës, duke arritur More...

Nga Lajmi Fundit Ne 7:57 24-10-2016
0 Komente

Lufta e Ftohtë është rikthyer, rusët: Putin po sfidon hegjemoninë amerikane(Burimi: www.top-channel.tv)

Marrëdhëniet mes Rusisë dhe Perëndimit kanë hyrë në një luftë të re të ftohtë, që po përplas palët në pjesë të ndryshme të globit, në përpjekjen e Vladimir Putin për të sfiduar hegjemoninë More...

All Rights Reserved 2016.