NATO “rrethon” Rusinë (Burimi: Shekulli, www.shekulli.com.al)

NATO “rrethon” Rusinë NATO do të shtojë forcat e saj në Europën lindore, në përgjigje të shtimit të luftimeve midis forcave qeveritare dhe rebelëve prorusë në lindje të Ukrainës. Aleanca miratoi sot përforcimin e kapaciteteve, duke krijuar një forcë të re prej 5.000 trupash të mobilizueshëm dhe gjashtë qendra komandimi More...

Nga lajmi me i fundit | Publikuar 11:50 06-02-2015
Me shume rreth femrave ne nje site              Me shume rreth sportit ne nje site Njoftime Pune
Nga lajmi me i fundit Ne 17:10 05-02-2015
0 Komente

Koreja e Veriut: Do shkruajmë faqen e fundit të historisë së SHBA (Burimi: Top-Channel, www.top-channel.tv)

Koreja e Veriut: Do shkruajmë faqen e fundit të historisë së SHBA Koreja e Veriut deklaroi të mërkurën se nuk e sheh të nevojshme vazhdimin e negociatave me Shtetet e Bashkuara për programin e vet bërthamor More...

Nga lajmi me i fundit Ne 17:03 05-02-2015
0 Komente

Rriten statistikat mbi kriminalitetin në Vatikan (Burimi: Gazeta-Shqip, www.gazeta-shqip.com)

Rriten statistikat mbi kriminalitetin në Vatikan Shteti më i vogël i botës ka një problem në rritje me kriminalitetin – të paktën nëse i hedh një sy statistikave të kriminalitetit në raport me numrin More...

Nga lajmi me i fundit Ne 16:53 05-02-2015
0 Komente

Rrëzimi i avionit, shkon në 31 numri i viktimave në Taipei (Burimi: Ora News, www.oranews.tv)

Ka shkuar në 31 numri i viktimave të avionit TRANSASIA, i cili u rrëzua në një lumë në Taipei vetëm pak minuta pas ngritjes. Të dhënat u konfirmuan nga autoritetet vendase, të cilët shtuan se 12 të More...

Nga lajmi me i fundit Ne 11:28 05-02-2015
0 Komente

Situata në Ukrainë, John Kerry takim me Poroshenkon (Burimi: Ora News, www.oranews.tv)

Situata në Ukrainë, John Kerry takim me Poroshenkon Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry, pritet të zhvillojë sot bisedime me presidentin e Ukrainës, Petro Poroshenko. Takimi që do të zhvillohet në Kiev More...

Nga lajmi me i fundit Ne 12:21 04-02-2015
0 Komente

Pas ekzekutimit të pilotit hakmerret Jordania, vret dy terroristë irakienë (Burimi: Ora News, www.oranews.tv)

Pas ekzekutimit të pilotit hakmerret Jordania, vret dy terroristë irakienë Është ekzekutuar sot herët në mëngjes në Aman Sajida al-Rishawi, gruaja irakiane e dënuar për sulme terroriste në vitin 2005 More...

Nga lajmi me i fundit Ne 11:25 03-02-2015
0 Komente

Alarm për bombë në Parlamentin Europian (Burimi: Gazeta-Shqip, www.gazeta-shqip.com)

Alarm për bombë në Parlamentin Europian Një alarm i rremë për bombë ka shkaktuar panik në godinën e Parlamentit Europian në Bruksel. Automjeti i dyshuar u identifikua nga shërbimet e policisë belge, More...

Nga lajmi me i fundit Ne 14:15 02-02-2015
0 Komente

Greste: Nuk do të ndalem deri sa të lirohen kolegët (Burimi: Shekulli, www.shekulli.com.al)

Gazetar i Al-Jazeera-s Peter Greste, që u lirua dje nga Egjipti, ka thënë se nuk do të rrijë duarkryq, deri sa kolegët e tij të lirohen nga burgu. Pas 400 ditësh pas hekurave, Greste u lirua dhe deportua More...

Nga lajmi me i fundit Ne 11:41 30-01-2015
0 Komente

Tragjedia e avionit Malaysia Airlines ishte një aksident (Burimi: Ora News, www.oranews.tv)

Humbja e të gjithë pasagjerëve në avionin e Malaysia Airlines MH370 është aksidentale. Kështu kanë deklaruar autoritetet malajziane, duke i dhënë fund misterit dhe duke i hapur rrugën procesit të kompensimit More...

Nga lajmi me i fundit Ne 12:01 28-01-2015
0 Komente

SHBA, Sekretari i Thesarit: Të gatshëm për më shumë sanksione Rusisë (Burimi: Top-Channel, www.top-channel.tv)

SHBA, Sekretari i Thesarit: Të gatshëm për më shumë sanksione Rusisë Shtetet e Bashkuara kanë nënshkruar një marrëveshje gjatë së mërkurës, e cila bën të mundur dhënien e 2 miliardë dollarëve More...

All Rights Reserved 2016.