Arrihet marrëveshja për largimin e armatimit të rëndë nga lindja e Ukrainës (Burimi: Ora News, www.oranews.tv)

Arrihet marrëveshja për largimin e armatimit të rëndë nga lindja e Ukrainës Bisedimet për krizën në Ukrainë, të cilat kanë përfunduar mbrëmë vonë në Berlin, kanë rezultuar me arritjen e një marrëveshje për largimin e armatimit të rëndë nga lindja e Ukrainës. Minsitri i Jashtëm gjerman Frank-Valter Shtajnmajër njoftoi për More...

Nga lajmi me i fundit | Publikuar 13:25 22-01-2015
Me shume rreth femrave ne nje site              Me shume rreth sportit ne nje site Njoftime Pune
Nga lajmi me i fundit Ne 16:02 21-01-2015
0 Komente

Obama në fjalimin e përvitshëm: Koha për të “kthyer faqen”, të ndihmojmë klasën e mesme (Burimi: Top-Channel, www.top-channel.tv)

Obama në fjalimin e përvitshëm: Koha për të “kthyer faqen”, të ndihmojmë klasën e mesme Presidenti amerikan Barack Obama mbajti fjalimin e përvitshëm mbi gjendjen e vendit, i cili për të ishte i More...

Nga lajmi me i fundit Ne 12:49 20-01-2015
0 Komente

Tërmeti politik kërcënon Evropën? (Burimi: Top-Channel, www.top-channel.tv)

Tërmeti politik kërcënon Evropën? Një tërmet i mirëfilltë politik mund të trondisë Evropën në vitin 2015, sugjeron një studim i kryer nga Economist Intelligence Unit për BBC.  Studimi vë në dukje More...

Nga lajmi me i fundit Ne 11:55 16-01-2015
0 Komente

Operacion policor në Belgjikë, dy xhihadistë të vrarë dhe një i plagosur. Lidhje me Amedy Coulibaly (Burimi: Gazeta-Shqip, www.gazeta-shqip.com)

Operacion policor në Belgjikë, dy xhihadistë të vrarë dhe një i plagosur. Lidhje me Amedy Coulibaly Dy persona  janë vrarë nga policia gjatë një aksioni blic, kundër një grupi xhihadistësh, e cili More...

Nga lajmi me i fundit Ne 12:08 14-01-2015
0 Komente

‘Charlie Hebdo’ rekord shitjesh, disa stenda në Paris u boshatisën që në mëngjes (Burimi: Gazeta-Shqip, www.gazeta-shqip.com)

‘Charlie Hebdo’jeton sërish. Revista satirike franceze mbërriti nëpër stendat kryesore të shitjes së gazetave mëngjesin e së mërkurës, pikërisht 1 javë pas agresionit të terroristëve në zyrat More...

Nga lajmi me i fundit Ne 11:07 06-01-2015
0 Komente

Gjermani, protesta rivale pro dhe kundër Islamit (Burimi: Top-Channel, www.top-channel.tv)

Gjermani, protesta rivale pro dhe kundër Islamit Mbështetës dhe kundërshtarë të një grupi që bën fushatë kundër asaj që shihet si “islamizimi i Evropës” kanë mbajtur mitingje rivale në mbarë More...

Nga lajmi me i fundit Ne 11:30 24-12-2014
0 Komente

Hyn në fuqi traktati për tregtinë globale të armëve (Burimi: Top-Channel, www.top-channel.tv)

Hyn në fuqi traktati për tregtinë globale të armëve Një traktat mbi tregtinë globale të armëve, ku qarkullohen me miliarda dollarë, ka hyrë në fuqi, duke u përshëndetur edhe nga shefi i OKB, Ban Ki-moon.  Ai More...

Nga lajmi me i fundit Ne 11:27 24-12-2014
0 Komente

George H.W. Bush në spital, ka probleme me frymëmarrjen (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara, George H.W. Bush, është dërguar në një spital në Hjuston të Teksasit, pasi ka shfaqur probleme shëndetësore. Zëdhënësi i tij, Jim McGrath, ka njoftuar përmes More...

Nga lajmi me i fundit Ne 11:23 24-12-2014
0 Komente

Betlehem, babagjyshët palestinezë përleshen me babagjyshët izraelitë (Burimi: Shqiptarja.com, www.shqiptarja.com)

Betlehem, babagjyshët palestinezë përleshen me babagjyshët izraelitë Dhjetëra protestues palestinezë, disa prej tyre të veshur si Santa Klaus, janë përleshur me forcat e sigurisë izraelite në Betlehem, More...

Nga lajmi me i fundit Ne 11:19 24-12-2014
0 Komente

ISIS, skllavet e xhihadistëve vetëvriten se nuk durojnë torturat (Burimi: Gazeta-Shqip, www.gazeta-shqip.com)

ISIS, skllavet e xhihadistëve vetëvriten se nuk durojnë torturat  Disa gra jazide të kthyera me forcë në skllave seksi nga xhihadistët, kanë preferuar me mirë që të vetëvriten se sa të durojnë torturat. Lajmi More...

All Rights Reserved