Ky është sekreti i Madonës, me këtë dietë nuk plaket kurrë(www.gazetaexpress.com)

Dieta e quajtur ‘makrobyotycheskoy’, është një dietë që mbretëresha e pop-it, Madonna, e ka ndjekur rregullisht. Madje, këtë shembull e kanë ndjekur më vonë edhe figura të tjera të ekranit. Në dietën e Madonna-s, produktet shpërndahen në mënyrë që 50 për qind afërsisht ta zënë drithërat, 25 për qind perimet e freskëta More...

Nga Lajmi Fundit | Publikuar 17:01 24-10-2016
Nga Lajmi Fundit Ne 16:55 24-10-2016
0 Komente

Seksi, kurë më i mirë për dhimbjet e kokës sesa ilaçet(Burimi: Telegrafi)

Një ekip i neurologëve ka zbuluar se aktiviteti seksual ( seksi ) mund të shpin në lehtësimin komplet ose të pjesshëm të dhimbjes së kokës, të cilat shkaktohen nga disa lloje të migrenës. Studimi, i More...

Nga Lajmi Fundit Ne 7:57 24-10-2016
0 Komente

Lufta e Ftohtë është rikthyer, rusët: Putin po sfidon hegjemoninë amerikane(Burimi: www.top-channel.tv)

Marrëdhëniet mes Rusisë dhe Perëndimit kanë hyrë në një luftë të re të ftohtë, që po përplas palët në pjesë të ndryshme të globit, në përpjekjen e Vladimir Putin për të sfiduar hegjemoninë More...

Nga Lajmi Fundit Ne 10:26 21-10-2016
0 Komente

Horoskopi vjetor për vitin 2016 (Burimi: HoroskopiShqip, www.horoskopishqip.net)

HOROSKOPI VJETOR Horoskopi vjetor për vitin 2016 DASHI  21. mars – 20. prill Gjate pjesës me te madhe te vitit do jeni energjike dhe kjo do ju ndihmoje t’ia dilni ne shume fusha. Gjithsesi sezoni me i favorshëm More...

Nga Lajmi Fundit Ne 14:24 20-10-2016
0 Komente

Cher kundër Trump, këngëtarja: Nuk kam aspak respekt për të(www.top-channel.tv)

Aktorja dhe këngëtarja e mirënjohur Cher do t’i rikthehet një sezoni të ri koncertesh në fillim të vitit 2017. Por 70-vjeçarja, e cila prej disa dekadash ka pushtuar skenën ndërkombëtare, u rreshtua More...

Nga Lajmi Fundit Ne 11:09 19-10-2016
0 Komente

Si të mbani mend çdo gjë që mësoni?

Nëse doni të mësoni diçka të caktuar, atëherë paraprakisht ju nevojiten dy lloje të njohurisë: Njohuritë rreth lëndës në fjalë, si matematika, historia apo programimi dhe njohuri rreth mënyrës se More...

Nga Lajmi Fundit Ne 9:57 19-10-2016
0 Komente

Katër arsye të forta pse duhet të pini ҫdo ditë uthull molle

Të gjithë e dinë tashmë sa e rëndësishme është uthulla e mollës për lëkurën dhe për flokët, por nëse nuk e keni ditur më parë, uthulla është shumë e rëndësishme edhe për shëndetin. Mund të More...

Nga Lajmi Fundit Ne 9:34 19-10-2016
0 Komente

Presidencialet në SHBA, sot debati i fundit televiziv

Në prag të debatit të tretë dhe të fundit presidencial në SHBA, që mbahet sot në mbrëmje në Las Vegas, demokratja Hillary Clinton vazhdon të ketë përparësi në sondazhe dhe rivalit të saj do t’i More...

Nga Lajmi Fundit Ne 15:36 18-10-2016
0 Komente

Dasma mbreterore e Princit Leka II dhe Elias

78 vjet pas martesës së gjyshit të tij trashëgimtari Princ Leka II sjell në Shqipëri vëmendjen ndërkombëtare, por edhe shkëlqimin e luksin e familjeve më të mëdha evropiane. Dasma mbreterore e tij me More...

Nga lajme nga bota Ne 9:51 15-05-2015
0 Komente

Përkundër Panairit të Librit, vizitorët zgjodhën Artet Pamore (Burimi: Gazeta Shekulli, www.shekulli.com.al)

“Tirana Open 1”, Festivali i Librit. Kësaj here, ndryshe nga çfarë jemi mësuar të shohim në kësi ngjarjesh, kishte më pak vizitorë ashtu si binte në sy edhe mungesa e shtëpive botuese nga Kosova, More...

All Rights Reserved 2016.