Lufta e Ftohtë është rikthyer, rusët: Putin po sfidon hegjemoninë amerikane(Burimi: www.top-channel.tv)

Marrëdhëniet mes Rusisë dhe Perëndimit kanë hyrë në një luftë të re të ftohtë, që po përplas palët në pjesë të ndryshme të globit, në përpjekjen e Vladimir Putin për të sfiduar hegjemoninë amerikane në çështjet ndërkombëtare. Ky është mendimi i ish-ushtarakëve të lartë dhe ekspertëve të politikës së jashtme në More...

Nga Lajmi Fundit | Publikuar 7:57 24-10-2016
Nga Lajmi Fundit Ne 14:24 20-10-2016
0 Komente

Cher kundër Trump, këngëtarja: Nuk kam aspak respekt për të(www.top-channel.tv)

Aktorja dhe këngëtarja e mirënjohur Cher do t’i rikthehet një sezoni të ri koncertesh në fillim të vitit 2017. Por 70-vjeçarja, e cila prej disa dekadash ka pushtuar skenën ndërkombëtare, u rreshtua More...

Nga Lajmi Fundit Ne 9:34 19-10-2016
0 Komente

Presidencialet në SHBA, sot debati i fundit televiziv

Në prag të debatit të tretë dhe të fundit presidencial në SHBA, që mbahet sot në mbrëmje në Las Vegas, demokratja Hillary Clinton vazhdon të ketë përparësi në sondazhe dhe rivalit të saj do t’i More...

Nga lajmi sot Ne 9:35 31-07-2013
0 Komente

Gjermani, mësuesit ndalohen të përdorin Facebookun (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

Gjermani, mësuesit ndalohen të përdorin Facebookun. GJERMANI – Në disa lande gjermane si në Baden-Württemberg, Bayern, apo Schleswig-Holstein mësuesit nuk lejohen të përdoren për çështje pune More...

Nga lajmi sot Ne 14:42 27-05-2013
0 Komente

Greqi, deputetët e armatosur (Burimi: Top-Channel, www.top-channel)

Greqi-Nje tentative e nje deputeti te partise neonaziste Agimi i Arte ne fillimin e javes se kaluar per te hyre me armen e tij ne parlament, ka zbuluar nje te vertete te hidhur dhe shokuese per dhjetera politikane More...

Nga gazeta e pavarur Ne 8:58 04-05-2013
0 Komente

Pengmarrja, Alket Rizai flet nga qelia: Isha i droguar, nuk arratisem më. (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

“Nuk më ka thënë gjë askush për kthimin tim në Shqipëri. Unë nuk di gjë se pjesën tjetër të dënimit nuk do e kryej këtu ku jam”, – pohon Rizai. Madje, ai thekson se ideja e kthimit More...

Nga gazeta e pavarur Ne 18:46 02-05-2013
0 Komente

Në prag të ndarjes?! (Burimi: AlbNews, www.albnews.al)

Ata janë bashkë që prej pesë vjetësh mirëpo duket se lidhja e Naomi Campbell dhe Vladimir Doronin së fundmi nuk po funksionon si duhet. Një burim ka thënë për gazetën “New York Psot” se ata madje More...

Nga gazeta e pavarur Ne 17:22 02-05-2013
0 Komente

Gjermani, “tërbohen” prindërit, fëmijëve u mësohet si arrihet orgazma. (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

BERLIN-Fëmijët e shkollave fillore në Gjermani që pesë vjeç u jepet libri i edukatës seksuale me këshilla grafike se si të vendosin një kondom dhe si të arrijnë orgazmën. Prindërit e zemëruar kanë More...

Nga gazeta e pavarur Ne 10:01 30-04-2013
0 Komente

Kanuni, shqiptari vret gruan në Zvicër. “Më tradhtoi me një turk” (Burimi: Gazeta Shekulli, shekulli.com.al)

Një burrë shqiptar ka vrarë gruan, nisur nga normat e Kanunit, pasi e tradhtonte me një shtetas turk. Shqiptari nga Kosova ka dal sot para një gjykate në Sankt Gallen në Zvicër, ku për dy orë ka rrëfyer More...

Nga gazeta e pavarur Ne 18:22 24-04-2013
0 Komente

Funerali i mafiozit bllokon Londrën (Burimi: Top-Channel, www.top-channel.tv)

Funerali i njërit prej emrave më të njohur të krimit në Londër, bllokoi një lagje të kryeqytetit britanik për disa orë, madje-madje edhe vetë kryebashkiakun e Londrës, Boris Johnson. Terry Adams përcolli More...

All Rights Reserved 2016.