Funerali i mafiozit bllokon Londrën (Burimi: Top-Channel, www.top-channel.tv)

Funerali i njërit prej emrave më të njohur të krimit në Londër, bllokoi një lagje të kryeqytetit britanik për disa orë, madje-madje edhe vetë kryebashkiakun e Londrës, Boris Johnson. Terry Adams përcolli për në banesën e fundit babain e tij, George Adams, familja e të cilit e njohur ndryshe edhe si A-Team ka lidhje me të paktën 25 More...

Nga gazeta e pavarur | Publikuar 18:22 24-04-2013
Nga gazeta e pavarur Ne 18:52 12-02-2013
0 Komente

Mbretëresha Elizabeth nuk lejon që mbesa të quhet Diana (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

LONDER – Në Britani po përhapen thashetheme se Duka dhe Dukesha e Kembrixhit kanë vendosur, që nëse fëmija i tyre do të jetë vajzë, ta quajnë Diana, në nder të nënës së ndjerë të princit William, More...

Nga gazeta e pavarur Ne 13:48 25-12-2012
0 Komente

Nëna dëgjon në telefon, si ja përdhunojnë vajzën (Burimi: Gazeta Shekulli, shekulli.com.al)

Nëna e një 15-vjeçareje ndodhet në gjendje shoku pasi dëgjoi pas telefonit të gjithë skemën e tmerrit të përdhunimit të vajzës së saj. Ngjarja ka ndodhur në Newcastle të Anglisë, ku nëna e 15-vjeçares More...

Nga gazeta e pavarur Ne 14:57 09-11-2012
0 Komente

Britania e Madhe ‘amniston emigrantët’ (Burimi: Gazeta Shekulli, shekulli.com.al)

Përpjekja e Agjencisë Kufitare të Mbretërisë së Bashkuar për të pastruar rastet e prapambetura, mund të rezultojë një “amnisti” për emigrantët të cilët nuk kanë të drejtë të jetojnë More...

Nga gazeta e pavarur Ne 14:28 06-11-2012
0 Komente

Një shqiptarë siguron një vend në parlamentin e Will (Burimi: Gazeta Shekulli, shekulli.com.al)

Arber Bullakaj ka arritur që nga raundi i dytë i zgjedhjeve parlamentare e qytetin Will të St.Gallenit, të sigurojë një vend në parlamentin e këtij qyteti. Në këtë qytet jetojnë një numër i madh i More...

Nga gazeta e pavarur Ne 14:33 05-10-2012
0 Komente

Politika e BE-së për migracionin jo e njëjtë në të gjitha vendet (Burimi: DW, www.dw.de)

Kush mbërrin në Evropë mund të ketë fat të mirë ose të keq, në varësi të vendit ku zbret. Sepse midis vendeve të BE ekzistojnë ende dallime të mëdha në trajtimin e refugjatëve. Koha nuk pret. Deri More...

Nga gazeta e pavarur Ne 10:41 05-10-2012
0 Komente

Historia 100 vjeçare e himnit të flamurit në një dokumentar (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

TIRANE – Dy emra të njohur të kinematografisë shqiptare, Piro Milkani dhe Petrit Ruka kanë bashkëpunuar në realizimin e një dokumentari për himnin kombëtar, që pritet të shfaqet së shpejti. Realizimi More...

Nga lajme nga bota Ne 14:50 04-10-2012
0 Komente

KADARE: EVROPA-GJENDJA E NATYRSHME E SHQIPERISE. E VETMJA. (Burimi: Gazeta Shqip, gazeta-shqip.com)

Bashkëbisedim i Ambasadorit të Bashkimit Evropian në Shqipëri, z. Ettore Sequi, me shkrimtarin e madh shqiptar, z. Ismail Kadare Dialogu mes Ismail Kadaresë dhe Ambasadorit Sequi është i pari i llojit të More...

Nga lajme nga bota Ne 10:41 05-09-2012
0 Komente

Forumi global investues në Ohër do t’i përforcojë lidhjet afariste me diasporën (Burimi: Individi, www.idividi.com.mk)

Shkup, 4 shtator 2012 (MIA) – Organizata “Maqedonia 2025” përmes samitit global investues në Ohër do ta përforcojë bashkëpunimin midis bashkësisë afariste nga Maqedonia dhe diaspora. Motoja More...

Nga lajme nga bota Ne 10:57 23-08-2012
0 Komente

Australia rrit strehimin e azilkërkuesve (Burimi: Top Channel, top-channel.tv)

Australia deklaron se do të rrisë strehimin e emigrantëve në 20 mijë njësi në vit, nga 13.750 që është aktualisht, pas një rekomandimi të bërë nga një panel ekspertësh.  Kryeministrja Julia Gillard More...

All Rights Reserved 2016.