Gjermani, mësuesit ndalohen të përdorin Facebookun (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

Gjermani, mësuesit ndalohen të përdorin Facebookun. GJERMANI – Në disa lande gjermane si në Baden-Württemberg, Bayern, apo Schleswig-Holstein mësuesit nuk lejohen të përdoren për çështje pune rrjetet sociale si Facebook, Twitter, apo ­StudiVZ, pra as për të komunikuar për çështje pune me nxënësit dhe as me kolegët. Ministria More...

Nga lajmi sot | Publikuar 9:35 31-07-2013
Nga gazeta e pavarur Ne 17:22 02-05-2013
0 Komente

Gjermani, “tërbohen” prindërit, fëmijëve u mësohet si arrihet orgazma. (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

BERLIN-Fëmijët e shkollave fillore në Gjermani që pesë vjeç u jepet libri i edukatës seksuale me këshilla grafike se si të vendosin një kondom dhe si të arrijnë orgazmën. Prindërit e zemëruar kanë More...

Nga gazeta e pavarur Ne 14:33 05-10-2012
0 Komente

Politika e BE-së për migracionin jo e njëjtë në të gjitha vendet (Burimi: DW, www.dw.de)

Kush mbërrin në Evropë mund të ketë fat të mirë ose të keq, në varësi të vendit ku zbret. Sepse midis vendeve të BE ekzistojnë ende dallime të mëdha në trajtimin e refugjatëve. Koha nuk pret. Deri More...

Nga gazeta e pavarur Ne 10:41 05-10-2012
0 Komente

Historia 100 vjeçare e himnit të flamurit në një dokumentar (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

TIRANE – Dy emra të njohur të kinematografisë shqiptare, Piro Milkani dhe Petrit Ruka kanë bashkëpunuar në realizimin e një dokumentari për himnin kombëtar, që pritet të shfaqet së shpejti. Realizimi More...

Nga lajme nga bota Ne 14:50 04-10-2012
0 Komente

KADARE: EVROPA-GJENDJA E NATYRSHME E SHQIPERISE. E VETMJA. (Burimi: Gazeta Shqip, gazeta-shqip.com)

Bashkëbisedim i Ambasadorit të Bashkimit Evropian në Shqipëri, z. Ettore Sequi, me shkrimtarin e madh shqiptar, z. Ismail Kadare Dialogu mes Ismail Kadaresë dhe Ambasadorit Sequi është i pari i llojit të More...

Nga lajme nga bota Ne 23:02 29-09-2012
0 Komente

Gjermani, mbi 8 mijë fëmijë të intoksikuar (Burimi: Top Channel, top-channel.tv)

Është dyfishuar brenda dy ditëve bilanci i fëmijëve të prekur nga një helmim në Gjermani, për shkak të ushqimit të dhënë në mensat e kopshteve.  Informacionet e fundit, të bëra publike nga një More...

Nga lajme nga bota Ne 10:57 25-09-2012
0 Komente

Tronditet besimi tek organet gjermane të sigurimit dhe ato të mbrojtjes kushtetuese (Burimi: DW, www.dw.de)

Disa ditë më parë doli në dritë se për policinë e Berlinit punonte vite të tëra një agjent që ndihmonte NSU. Ky lajm dhe njoftime të tjera kanë bërë të tronditet besimi tek organet e sigurimit dhe More...

Nga lajme nga bota Ne 10:41 05-09-2012
0 Komente

Forumi global investues në Ohër do t’i përforcojë lidhjet afariste me diasporën (Burimi: Individi, www.idividi.com.mk)

Shkup, 4 shtator 2012 (MIA) – Organizata “Maqedonia 2025” përmes samitit global investues në Ohër do ta përforcojë bashkëpunimin midis bashkësisë afariste nga Maqedonia dhe diaspora. Motoja More...

Nga gazeta e pavarur Ne 16:34 04-09-2012
0 Komente

Çfarë u sjell Karta Blu studentëve të huaj? (Burimi: DW, www.dw.de)

T’u ofrohet të rinjve të kualifikuar një e ardhme profesionale në Gjermani, pa pengesa burokratike. Kjo duhet të bëhet e mundur me të ashtuquajturat “Blue Cards”. Ai është 19 vjeç, po More...

Nga lajme nga bota Ne 10:57 23-08-2012
0 Komente

Australia rrit strehimin e azilkërkuesve (Burimi: Top Channel, top-channel.tv)

Australia deklaron se do të rrisë strehimin e emigrantëve në 20 mijë njësi në vit, nga 13.750 që është aktualisht, pas një rekomandimi të bërë nga një panel ekspertësh.  Kryeministrja Julia Gillard More...

All Rights Reserved 2016.