Greqi, deputetët e armatosur (Burimi: Top-Channel, www.top-channel)

Greqi-Nje tentative e nje deputeti te partise neonaziste Agimi i Arte ne fillimin e javes se kaluar per te hyre me armen e tij ne parlament, ka zbuluar nje te vertete te hidhur dhe shokuese per dhjetera politikane greke.  51 nga 300 deputet te ketij parlamenti mbajne arme me lejen e Ministrise se Rendit. Prej tyre 15 jane vetem deputetet e Agimit te More...

Nga lajmi sot | Publikuar 14:42 27-05-2013
Nga gazeta e pavarur Ne 8:58 04-05-2013
0 Komente

Pengmarrja, Alket Rizai flet nga qelia: Isha i droguar, nuk arratisem më. (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

“Nuk më ka thënë gjë askush për kthimin tim në Shqipëri. Unë nuk di gjë se pjesën tjetër të dënimit nuk do e kryej këtu ku jam”, – pohon Rizai. Madje, ai thekson se ideja e kthimit More...

Nga gazeta e pavarur Ne 18:54 09-01-2013
0 Komente

Kretë, vetëvaret 44-vjeçari pasi njoftoi vëllanë në Shqipëri (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

Një shqiptar që jetonte në Iraklio të ishullit të Kretës në Greqi, i ka dhënë fund jetës. Emigranti shqiptar, 44 vjeç, baba i dy fëmijëve u gjet i vetëvarur në ndërtesën ku punonte (në foto). Sipas More...

Nga gazeta e pavarur Ne 12:10 03-01-2013
0 Komente

Ulje drastike deri në 70% e cmimeve të pronave të patundshme në Greqi (Burimi: Alb-Observer, www.alb-observer.com)

Pronarët ulin cmimet, por nuk ka kërkesa për blerje. Cmimet e pasurive të patundshme kanë pësuar një “zhytje të thellë”në tregun e blerjes së shtëpive duke pësuar një rënie deri në 70% në vend. Sipas More...

Nga gazeta e pavarur Ne 11:28 15-12-2012
2 Komente

Athinë, shqiptarët sot në protestë kundër racizmit dhe ksenofobisë (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

Për shkak të problemeve në rritje që po ndeshin sot emigrantët shqiptarë në Greqi, siç është racizmi, ksenofobia dhe anulimi i ligjit për marrjen e shtetësisë greke, Federata e Shoqatave Shqiptare More...

Nga gazeta e pavarur Ne 13:04 08-12-2012
0 Komente

Greqi, zjarri i merr jetën 3 fëmijëve të një familje (Burimi: Gazeta Shekulli, shekulli.com.al)

Zjarri i rënë në nja familje i ka marrë jetën tre fëmijëve, të moshave 5, 7 dhe 15 vjeç. Ngjarja tragjike ka ndodhur në fshatin Mesohori të Kavales, 160 km në lindje të Selanikut. Nga informacionet More...

Nga gazeta e pavarur Ne 10:59 08-12-2012
0 Komente

Greqi: Shqiptarja rreh egërsisht greken për çështje nacionale! (Burimi: Alb-Observer, www.alb-observer.com)

Një incident i rëndë ka ndodhur ditën esotme në një gjimnazin në Thesproti, kur një nxënëse nga Shqipëria u përlesh egër me një nxënëse tjetër greke, për çështje nacionale! Fillimisht, diskutimi More...

Nga lajme nga bota Ne 19:19 01-12-2012
0 Komente

Greqi, pezullohen procedurat për marrjen e shtetësisë (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

Me një vendim-bombë zv.ministri i brendshëm grek, Haralambos Athanasiu ka pezulluar çdo procedurë për marrjen e shtetësisë greke. Ky është një hap që ndërmerret pas vendimit të Këshillit të Lartë More...

Nga gazeta e pavarur Ne 14:17 19-11-2012
0 Komente

Fëmija trevjecar i emigrantit pa emër, shteti grek nuk i vë emër musliman (Burimi: Alb-Observer, www.alb-observer.com)

Një prindi shqiptar i cili është emigrant në Greqi, i është mohuar vendosja e një emri musliman për vajzën e tij. Kështu mësohet se Gëzim Shehu, i pagëzuar si Miklovan Shehu ka dashur që vajzës ti More...

Nga gazeta e pavarur Ne 14:28 07-11-2012
0 Komente

Nxënësi më i mirë shqiptar mban flamurin grek në paradë (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

GREQI – Është shqiptar, por është përzgjedhur mes mijëra grekëve për të ngritur flamurin grek si nxënësi më i mirë i shkollave në shtetin fqinj. Mario Dhelis është djaloshi shqiptar, i cili More...

All Rights Reserved 2016.