Berluskoni: Doja të blija një ishull, që ta ndihmoja Greqinë (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

Silvio Berluskoni thyen heshtjen zgjedhore duke folur për gazetarët, dhe prononcohet për situatën në Greqi. Siç transmeton gazeta La Repubblica, Berluskoni i është drejtuar gazetarit grek duke u shprehur: “Kam biseduar me ish kryeministrin tuaj Papandreu dhe me atë aktual Samaras. Unë kam qenë në anën e tyre, por nuk mund të bëhej More...

Nga gazeta e pavarur | Publikuar 14:28 24-02-2013
Nga gazeta e pavarur Ne 14:33 05-10-2012
0 Komente

Politika e BE-së për migracionin jo e njëjtë në të gjitha vendet (Burimi: DW, www.dw.de)

Kush mbërrin në Evropë mund të ketë fat të mirë ose të keq, në varësi të vendit ku zbret. Sepse midis vendeve të BE ekzistojnë ende dallime të mëdha në trajtimin e refugjatëve. Koha nuk pret. Deri More...

Nga gazeta e pavarur Ne 10:58 05-10-2012
1 Koment

Tiranë, nisin aplikimet për punësim në Itali (Burimi: Lajmi Fundit, www.lajmifundit.com)

Ministri i Punës, Çështjeve Sociale dhe Shanseve të Barabarta, z.Spiro Ksera, dhe Ambasadori Italian në Tiranë, z. Massimo Gaiani, në një konferencë të përbashkët shtypi shpallën çeljen e fazës së More...

All Rights Reserved 2016.