Lufta e Ftohtë është rikthyer, rusët: Putin po sfidon hegjemoninë amerikane(Burimi: www.top-channel.tv)

Marrëdhëniet mes Rusisë dhe Perëndimit kanë hyrë në një luftë të re të ftohtë, që po përplas palët në pjesë të ndryshme të globit, në përpjekjen e Vladimir Putin për të sfiduar hegjemoninë amerikane në çështjet ndërkombëtare. Ky është mendimi i ish-ushtarakëve të lartë dhe ekspertëve të politikës së jashtme në More...

Nga Lajmi Fundit | Publikuar 7:57 24-10-2016
Nga Lajmi Fundit Ne 14:24 20-10-2016
0 Komente

Cher kundër Trump, këngëtarja: Nuk kam aspak respekt për të(www.top-channel.tv)

Aktorja dhe këngëtarja e mirënjohur Cher do t’i rikthehet një sezoni të ri koncertesh në fillim të vitit 2017. Por 70-vjeçarja, e cila prej disa dekadash ka pushtuar skenën ndërkombëtare, u rreshtua More...

Nga Lajmi Fundit Ne 9:34 19-10-2016
0 Komente

Presidencialet në SHBA, sot debati i fundit televiziv

Në prag të debatit të tretë dhe të fundit presidencial në SHBA, që mbahet sot në mbrëmje në Las Vegas, demokratja Hillary Clinton vazhdon të ketë përparësi në sondazhe dhe rivalit të saj do t’i More...

Nga gazeta e pavarur Ne 18:46 02-05-2013
0 Komente

Në prag të ndarjes?! (Burimi: AlbNews, www.albnews.al)

Ata janë bashkë që prej pesë vjetësh mirëpo duket se lidhja e Naomi Campbell dhe Vladimir Doronin së fundmi nuk po funksionon si duhet. Një burim ka thënë për gazetën “New York Psot” se ata madje More...

Nga gazeta e pavarur Ne 16:50 28-01-2013
0 Komente

Shqiptarët e Amerikës, protestë para selisë së OKB-së për Preshevën (Burimi: Gazeta Shekulli, shekulli.com.al)

SHBA – Shqiptarët e Amerikës, sot kanë zhvilluar një protestë përpara selisë së OKB-së në Nju Jork. Siç bë të ditur gazeta “Dielli”, nismëtare ka qenë shoqata legjendare ‘Vatra” More...

Nga gazeta e pavarur Ne 10:31 03-01-2013
0 Komente

Vjedhin qendrën tregtare, arrestohen tre shqiptare në SHBA (Burimi: Albeu.com, www.albeu.com)

Tre shqiptarë kanë përfunduar në prangat e policisë amerikane pasi janë arrestuar në flagrancë duke vjedhur një qendër tregtare në Palo Alto të Kalifornisë. Tëa arrestuarit Kosta dhe Fatbardha Barjaba More...

Nga gazeta e pavarur Ne 16:27 20-12-2012
0 Komente

Vizat, Ambasada e SHBA: Nesër nisin procedurat e reja të aplikimit (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

TIRANË- Ambasada Amerikane në vendin tonë njofton se ndryshimet në procedurat e aplikimit për vizat joemigruese dhe vizat emigruese do të publikohen në faqen zyrtare të Ambasadës nesër më 21 dhjetor. Sipas More...

Nga gazeta e pavarur Ne 9:03 13-12-2012
0 Komente

Krijohet në Nju Jork organizata ADA- Shqiptarët për një Shqipëri demokratike (Burimi: Gazeta Tema, www.gazetatema.net)

Një grup shqiptarësh në Shtetet e Bashkuara dhe Kanada kanë shpallur krijimin e një organizate të re, të quajtur “Shqiptarët për një Shqipëri Demokratike” (ADA), e cila i dedikohet luftes për liri More...

Nga gazeta e pavarur Ne 10:41 05-10-2012
0 Komente

Historia 100 vjeçare e himnit të flamurit në një dokumentar (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

TIRANE – Dy emra të njohur të kinematografisë shqiptare, Piro Milkani dhe Petrit Ruka kanë bashkëpunuar në realizimin e një dokumentari për himnin kombëtar, që pritet të shfaqet së shpejti. Realizimi More...

Nga lajme nga bota Ne 15:35 04-10-2012
0 Komente

Sondazhet: Debatin presidencial e fitoi Mitt Romney (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

SHBA – Hulumtimet e opinionit të bëra pas debatit të parë presidencial në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, tregojnë se kandidati republikan për president, Mitt Romney, është paraqitur më mirë More...

All Rights Reserved 2016.