Horoskopi vjetor për vitin 2016 (Burimi: HoroskopiShqip, www.horoskopishqip.net)

HOROSKOPI VJETOR Horoskopi vjetor për vitin 2016 DASHI  21. mars – 20. prill Gjate pjesës me te madhe te vitit do jeni energjike dhe kjo do ju ndihmoje t’ia dilni ne shume fusha. Gjithsesi sezoni me i favorshëm do jete pranvera. Ata qe kane një lidhje dhe qe kohet e  fundit kane dashur te bëjnë ndryshime, do kenë mundësi t’i realizojnë More...

Nga Lajmi Fundit | Publikuar 10:26 21-10-2016
Nga Lajmi Fundit Ne 15:36 18-10-2016
0 Komente

Dasma mbreterore e Princit Leka II dhe Elias

78 vjet pas martesës së gjyshit të tij trashëgimtari Princ Leka II sjell në Shqipëri vëmendjen ndërkombëtare, por edhe shkëlqimin e luksin e familjeve më të mëdha evropiane. Dasma mbreterore e tij me More...

Nga lajme nga bota Ne 9:51 15-05-2015
0 Komente

Përkundër Panairit të Librit, vizitorët zgjodhën Artet Pamore (Burimi: Gazeta Shekulli, www.shekulli.com.al)

“Tirana Open 1”, Festivali i Librit. Kësaj here, ndryshe nga çfarë jemi mësuar të shohim në kësi ngjarjesh, kishte më pak vizitorë ashtu si binte në sy edhe mungesa e shtëpive botuese nga Kosova, More...

Nga lajme nga bota Ne 13:01 17-04-2015
0 Komente

“Cobra 11” në Shqipëri (Burimi: Top Channel, www.top-channel.tv)

Skena të pazakonta aksioni janë duke u xhiruar këto ditë në Tiranë, shpesh nën syrin kurioz të qytetarëve.  Bëhet fjalë për telefilmin e suksesshëm gjerman “Cobra 11, Policia e autostradës”.  More...

Nga lajme nga bota Ne 12:04 09-04-2015
0 Komente

10 arsyet përse të rinjtë e sotëm e kanë të vështirë në dashuri (Burimi: Gazeta Shqip, www.gazeta-shqip.com)

Psikologji – Çfarë po ndodh me të rinjtë që po rriten në botën e zhvilluar të teknologjisë, jetës së lehtësuar prej rritjes ekonomike dhe përparimit të moralit? Një shkrimtar i ri jep mendimin More...

Nga lajmi me i fundit Ne 8:44 31-03-2015
0 Komente

Ja fotoja e rrallë e humanistes Nënë Tereza kur ishte 18 vjeç (Burimi: Gazeta Shqiptarja, www.shqiptarja.com)

TIRANE- Një fytyrë fëmijërore, engjëllore, rrezatuese dhe me buzëqeshje perfekte. Kjo foto që është shëmbëlltyrë e elegancës klasike mendohet se është shkrepur në vitin 1919, por mund të jetë More...

Nga lajme nga bota Ne 9:39 30-03-2015
0 Komente

Mallkimi i priftëreshave të Ilirisë, një histori që na lartëson (Burimi: Shqiptarja, www.shqiptarja.com)

Ia vlen që në fundjavë ta heqim mendjen nga ligësitë politike e vështirësitë e jetës që na mbysin çdo ditë, dhe të mirësohemi e njerëzohemi sado pak në oazet e bukura të letërsisë. Në të vërtetë, More...

Nga lajme nga bota Ne 12:11 26-03-2015
0 Komente

Nasi Lera boton “Të gjithë premtojnë Parisin” (Burimi: Shqiptarja, www.shqiptarja.com)

TIRANE- Shkrimtari i njohur Nasi Lera vjen me romanin e ri “Të gjithë premtojnë Parisin”, botuar nga “Toena”. Në parathënien e librit Rudolf Marku shkruan për të se “Nasi Lera është një shkrimtar More...

Nga lajmi sot Ne 16:04 23-05-2014
0 Komente

Filmat në konkurim për Palmën e Artë (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

Filmat në konkurim për Palmën e Artë – Tetëmbëdhjetë filma konkurojnë këtë vit për edicionin e 67-të të Festivalit të Filmit në Kanë. Më poshtë vijojnë titujt dhe regjisorët e filmave në More...

Nga lajmi sot Ne 12:35 17-04-2014
0 Komente

Gruaja boshnjake tregon recetën që i ndihmojë të shërohet nga kanceri (Burimi: Reporteri, www.reporteri.net)

Gruaja boshnjake tregon recetën që i ndihmojë të shërohet nga kanceri – Një grua e cila pretendon se kishte vuajtur nga kanceri, e ka publikuar në një portal, recetën e një ilaçi popullor, për More...

All Rights Reserved 2016.