Sallatë me karkaleca, avokado dhe mollë jeshile (Burimi: Ikub, www.ikub.al)

Sallatë me karkaleca, avokado dhe mollë jeshile Përbërësit - 80 gr karkaleca te qëruar - 1 molle jeshile - 1/2 avokado - 1/2 lime - 1 limon - 1 flete lakër - 2 luge majonezë - 4 feta buke te bardhe - spec i kuq Përgatitja Lani mire mollët, thajini dhe pritini ne feta te holla lagini menjëherë me lëng limoni ne mënyrë qe te mos nxihen. More...

Nga lajmi me i fundit | Publikuar 15:03 02-02-2015
Me shume rreth femrave ne nje site              Me shume rreth sportit ne nje site Njoftime Pune
Nga lajmi me i fundit Ne 11:48 30-01-2015
0 Komente

Kopsa orecchiette me domate qershiza dhe karkaleca (Burimi: Living, www.living.al)

Kopsa orecchiette me domate qershiza dhe karkaleca Përbërësit për 8 persona: 300g orecchiette 500 g domate qershiza 800 g karkaleca 7 lugë vaj ulliri majdanoz, kripë, piper sipas dëshirës Ziejmë orecchiette-t More...

Nga lajmi me i fundit Ne 13:29 28-01-2015
0 Komente

Lakra Brukseli me djathë dhe stika (Burimi: Ikub, www.ikub.al)

Lakra Brukseli me djathë dhe stika Përbërësit - 200 gr lakra Brukseli - 50 gr gorgonzola - 3 luge stika - thërrime buke - gjalpë - kripe Përgatitja Lani dhe pastroni mire lakrat dhe me pas filloni te hiqni More...

Nga lajmi me i fundit Ne 12:21 27-01-2015
0 Komente

Involtini me peshk shpatë (Burimi: Ikub, www.ikub.al)

Involtini me peshk shpatë Përbërësit - 8 fileta peshk shpate - 30 gr djathë i grire - 3 luge thërrime buke - 1 luge kaperi - 50 gr tul peshku - 10 ullinj jeshil - 1 domate e mesme - 2 tufa majdanoz - 1 spec - More...

Nga lajmi me i fundit Ne 13:54 26-01-2015
0 Komente

Brusketë me qepë, ton dhe ullinj (Burimi: Ikub, www.ikub.al)

Brusketë me qepë, ton dhe ullinj Përbërësit - 4 feta buke për fokaca - 200 gr peshk ton - 150 gr qepe te bardha - 20 gr ullinj pa bërthamë - 1 luge rigon i thare - 1 tufëz rigon i freskët - 1 luge vaj More...

Nga lajmi me i fundit Ne 11:14 23-01-2015
0 Komente

Përgatitje me djathë, dardhë, mollë dhe arra (Burimi: Ikub, www.ikub.al)

Përgatitje me djathë, dardhë, mollë dhe arra Përbërësit - 300 gr djathë emental - 250 gr gorgonzola - 150 djathë i bute - 100 gr arra te grira - 5 dardha - 1 molle e kuqe - lëng limoni - thelbi arrash More...

Nga lajmi me i fundit Ne 14:47 21-01-2015
0 Komente

Patate me salcë bizelesh (Burimi: Ikub, www.ikub.al)

Patate me salcë bizelesh Përbërësit - 8 patate - 200 gr bizele - disa gjethe nenexhik - disa gjethe borzilok - vaj ulliri - 1 luge mustarde - kripe, piper Përgatitja Qëroni patatet dhe lajini mire është More...

Nga lajmi me i fundit Ne 11:52 14-01-2015
0 Komente

Kanelloni jeshile me lulelakër dhe arra (Burimi: Ikub, www.ikub.al)

Kanelloni jeshile me lulelakër dhe arra Përbërësit - 12 peta makarona për lazanje - 1/2 lulelakër e bardhe - 1/2 lulelakër jeshile - 40 gr thelbi arrash - 80 gr miell - 7 dl qumësht - majdanoz - 50 gr djathë More...

Nga lajmi me i fundit Ne 10:52 06-01-2015
0 Komente

Sallatë lulelakër me acuga (Burimi: Ikub, www.ikub.al)

Sallatë lulelakër me acuga Përbërësit - 12 patate te vogla - 1/2 lulelakër jeshile - 1/4 lulelakër e bardhe - 6 fileta acuga (lloj sardele) - 1 luge kaperi - 1 luge piper jeshil ne shëllirë - 1 luge fara More...

Nga lajmi me i fundit Ne 10:47 24-12-2014
0 Komente

Fruta deti me rukola dhe domate (Burimi: Ikub, www.ikub.al)

Fruta deti me rukola dhe domate Përbërësit - 500 gr midhje – 300 gr fasule te vogla – 12 karkaleca – 200 gr domate qershize – 1 tufe rukola – 200 gr fasule kanelini – More...

All Rights Reserved