Ky është sekreti i Madonës, me këtë dietë nuk plaket kurrë(www.gazetaexpress.com)

Dieta e quajtur ‘makrobyotycheskoy’, është një dietë që mbretëresha e pop-it, Madonna, e ka ndjekur rregullisht. Madje, këtë shembull e kanë ndjekur më vonë edhe figura të tjera të ekranit. Në dietën e Madonna-s, produktet shpërndahen në mënyrë që 50 për qind afërsisht ta zënë drithërat, 25 për qind perimet e freskëta More...

Nga Lajmi Fundit | Publikuar 17:01 24-10-2016
Nga Lajmi Fundit Ne 16:55 24-10-2016
0 Komente

Seksi, kurë më i mirë për dhimbjet e kokës sesa ilaçet(Burimi: Telegrafi)

Një ekip i neurologëve ka zbuluar se aktiviteti seksual ( seksi ) mund të shpin në lehtësimin komplet ose të pjesshëm të dhimbjes së kokës, të cilat shkaktohen nga disa lloje të migrenës. Studimi, i More...

Nga Lajmi Fundit Ne 9:57 19-10-2016
0 Komente

Katër arsye të forta pse duhet të pini ҫdo ditë uthull molle

Të gjithë e dinë tashmë sa e rëndësishme është uthulla e mollës për lëkurën dhe për flokët, por nëse nuk e keni ditur më parë, uthulla është shumë e rëndësishme edhe për shëndetin. Mund të More...

Nga lajmi sot Ne 14:07 23-09-2013
0 Komente

Gjërat që femrat duhet të ndalojnë së bëri (Burimi: ikub.al, www.ikub.al)

Gjërat që femrat duhet të ndalojnë së bëri : Shpeshherë jemi ne armiqtë e vetes, duke e detyruar jetën tonë të marrë një rrjedhë të panevojshme. Teksa jemi në kërkim të perfektes, të asaj që More...

Nga lajmi sot Ne 11:45 15-09-2013
0 Komente

Kushtet për një lëkurë të mirë (Burimi: ikub.al, www.ikub.al)

Kushtet për një lëkurë të mirë : “Të mos pihet duhani, të ushqehemi në mënyrën e duhur,  të bëjmë stërvitje, dhe të flemë mjaftueshëm”-thotë dermatologu nga  Milano -“Ushqimi i duhur More...

Nga lajmi sot Ne 10:08 02-09-2013
0 Komente

Si të mbajmë ngjyrën që kemi marrë në plazh (Burimi: Ikub, www.ikub.al)

Si të mbajmë ngjyrën që kemi marrë në plazh. Për te mbajtur ngjyrën është e rëndësishme një hidratim i mire. Sigurisht, një ndihme vjen nga përdorimi i kremit hidratues pas diellit. Pas te gjithë More...

Nga lajmi sot Ne 21:58 01-09-2013
0 Komente

Maskë me kos për flokë të thatë (Burimi: Balkanweb, Www.Balkanweb.Com)

Maskë me kos për flokë të thatë- I keni flokët e thatë sa nuk mund të fusni dot as krehërin. Epo të dashura femra, ja një zgjidhjeje. Kjo formulë do t’iu sjellë sërish flokëve tuaj shkëlqim, butësi More...

Nga lajmi sot Ne 11:12 16-08-2013
0 Komente

15 Këshilla të thjeshta për makiazh (Burimi: ikub.al, www.ikub.al)

 15 Këshilla të thjeshta për makiazh- Që të lyheni sa më bukur, ju nevojitet pak praktikë dhe ushtrime, si dhe sigurisht ideja të mira, e me disa truqe gjithmonë mundeni të nxirrni në pah atë që më More...

Nga lajmi sot Ne 12:12 10-08-2013
0 Komente

Floket, tendencat e reja te ngjyrave (Burimi: Perkujdesje, www.perkujdesje.com)

Floket, tendencat e reja te ngjyrave – Ardhja e një stine të re është gjithmonë një justifikim për të ndryshuar shijet: të rinovojme garderoben, të shqyrtojme stilin tone, te ndryshojme  prerjen More...

Nga lajme Ne 15:17 05-08-2013
0 Komente

Sekrete të vogla për qerpikë perfektë (Burimi: Ikub.Al, Www.Ikub.Al)

Për të forcuar qerpikët aplikoni vetëm një lëvizje të furçës pa akumuluar tepër rimel. Për një look natyral , por të kujdesshëm përdorni një furçë të vogël për të hequr rimelin e tepërt. Për More...

All Rights Reserved 2016.