“Sulejmani i Madherishem”, Halit Ergenc: Une kam gjak shqiptar. (Burimi: Infoalbania, www.infoalbania.org)

Sulejmani i Madherishem eshte shqiptar. Ose te pakten aktori qe interpreton rolin e sulltanit te madh te shekullit te 16-te, ne serialin dramatik turk, qe po konfirmohet si nje sukses televiziv ne “Albanian Screen”. Pasi kane mberthyer kureshtjen dhe simpatine e shqiptareve, yjet e serialit “Sulejmani i Madherishem” flasin ekskluzivisht per More...

Nga gazeta e pavarur | Publikuar 17:40 16-03-2013
Nga gazeta e pavarur Ne 17:19 09-01-2013
0 Komente

Sulejmani i madhërishëm, Bali Beg martohet, familja e vajzës: “Është gej” (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

TURQI – Lajm i fortë është konsideruar ai që ka pushtuar këto ditë mediat turke, pasi aktori Burak Özçivit nga seriali i njohur “Sulejmani i madhërishëm” shpall martesën e tij së shpejti. Këtë More...

Nga lajme nga bota Ne 11:42 03-08-2012
0 Komente

Sulejmani i Madherishem (Burimi: Albanian Screen, www.albanianscreen.tv )

Historia e shkurtër “Shekulli i madhërishëm” (titulli origjinal) i Osmanëve i referohet rajonit të Sulltan Sulejmanit të Madhërishëm dhe sritë dramatizojnë intrigat e haremit dhe gjyqkatës së tij. More...

All Rights Reserved 2016.