Durrës, aksidentohet për vdekje një fëmijë 3-vjeçar (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

Durrës, aksidentohet për vdekje një fëmijë 3-vjeçar- Një fëmijë vetëm 3 vjeç ka humbur jetën ditën e sotme pasi është goditur nga një makinë. Ngjarja ka ndodhur në Sukth të Durrësit rreth orës 13:00. Shoferi i mjetit L.Lleshja, pas aksidentit e ka transportuar të miturin në spital por ai ka ndërruar jetë pa mundur të marrë More...

Nga lajmi sot | Publikuar 13:59 08-06-2014
Nga lajmi sot Ne 9:56 08-06-2014
0 Komente

Kakavijë, kapen 63.5 kg marijuanë, arrestohen dy shtetas grekë (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

KAKAVIJË-Dy shtetas grekë janë vënë në pranga ditën e djeshme në pikën e kalimit kufitar të Kakavijën nën akuzën e trafikut të lëndëve narkotike. Policia sqaron se ka arrestuar Anastasia Vogiatzi More...

Nga lajmi sot Ne 9:36 08-06-2014
0 Komente

Nesër testi i Matematikës, gabimet që ju skualifikojnë (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

Nesër testi i Matematikës, gabimet që ju skualifikojnë- Ditën e hënë, në datë 9 qershor 45 mijë maturantë do të hynë në provimin e detyruar të Matematikës. Provimi fillon në orën 10:00, por rregullorja More...

Nga lajmi sot Ne 16:07 05-06-2014
0 Komente

Arrest me burg 29 vjeçarit Alban Mexhaj, i shiti armë ‘killerit’ Sinanaj (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

TIRANË- Gjykata e Krimeve të Rënda në Tiranë ka dhënë sot masën arrest me burg për Alban Mexhaj, i dyshuar si personi që furnizonte me armë killerin Julian Sinanaj. Sipas burimeve të Prokurorisë Alban More...

Nga lajmi sot Ne 10:42 05-06-2014
0 Komente

Dëshmia e nëndrejtorit të SHIU: Janë përgjuar deputetë e ministra (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

Dëshmia e nëndrejtorit të SHIU: Janë përgjuar deputetë e ministra – Gazeta “Panorama” shkruan sot se “Shërbimi Informativ i Ushtrisë ka përgjuar persona me imunitet si deputetë, diplomatë More...

Nga lajmi sot Ne 9:45 05-06-2014
0 Komente

Kuvendi në seancë plenare, pritet shqyrtimi i disa projektligjeve (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

TIRANË-Kuvendi pritet të mblidhet diten e sotme në seancën e rradhës plenare. Gjatë seancës së sotme pritet shqyrtimi i  disa projektligje të rëndësishëm si: Projektligj “Për krijimin dhe funksionimin More...

Nga lajmi sot Ne 9:37 05-06-2014
0 Komente

Tiranë, e rreh “burri”, vajza 2 javë në koma. 47-vjeçari: Veshi streçe dhe leu flokët (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

Tiranë, e rreh “burri”, vajza 2 javë në koma – “XH. leu flokët me ngjyrë shumë ekstravagante. Mua nuk më pëlqeu fare… Ditën për të cilën flasim, debatuam shumë edhe për shkak More...

Nga lajmi sot Ne 17:16 04-06-2014
0 Komente

Ligji i ri për ish-të përndjekurit, Veliaj: Femrat dëmshpërblehen të parat (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

TIRANE- Kategoria e parë e ish të përndjekurve që do dëmshpërblehen të parët janë femrat që kanë vuajtur burg gjatë regjimit komunist. Kështu deklaroi Ministri i Mirëqenies Sociale, Erion Veliaj. Sipas More...

Nga lajmi sot Ne 15:32 04-06-2014
0 Komente

Fushë Krujë, grabitet transformatori, rreth 400 banorë pa energji (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

FUSHE KRUJE – Rreth 400 banorë në zonën e Fushë Krujës kanë mbetur pa energji elektrike, si pasojë e vjedhjes së një transformatori 6000 volt, në vendin e quajtur Ura e Gjoles. Grabitësit kanë More...

Nga lajmi sot Ne 14:43 04-06-2014
0 Komente

Makinat, Autoriteti i Konkurrencës: Liberalizoni kolaudimin (Burimi: Balkanweb, www.balaknweb.com)

TIRANE – Autoriteti i Konkurrencës i ka rekomanduar Ministrisë së Transportit dhe Infrastrukturës që të merren masa sa i përket kontrollit teknik të mjeteve. Duke iu referuar radhëve të gjata që More...

All Rights Reserved 2016.