Franca nderon Mekartnin (Burimi: Bota Sot, botasot.info)

Presidenti francez, Fransua Holland do ta dekorojë ish pjesëtarin e grupit legjendar Beatles, Pol Mekartni me çmimin “Legjioni i Nderit” për kontributin e tij në muzikë. Ceremonia është planifikuar të mbahet më 8 shtator në Pallatin Elize në Paris. Mekartni do të bëhet një oficer i Legjionit të Nderit, nderi më i madh publik i More...

Nga lajme nga bota | Publikuar 9:49 05-09-2012
Nga lajme nga bota Ne 16:42 03-09-2012
0 Komente

Fenomeni Laetitia Casta (Burimi: Bota Sot, www.botasot.info)

Ka tre fëmijë, është një super modele, ka interpretuar role dramatike dhe brilante, bën kinema dhe teatër, është Marianne, imazhi i Francës dhe “Urdhri i kavalierit” i artit dhe i letërsisë franceze, More...

Nga lajme nga bota Ne 12:38 02-09-2012
0 Komente

Raporti i INSTAT për papunësinë, në tremujorin e dytë ulje me 0.02% (Burimi: Bota Sot, www.botasot.info)

Edhe pse kriza ekonomike po bëhet gjithmonë e më e ndjeshme, në Shqipëri kemi ulje të shkallës së papunësisë, që ka zbritur nga 13.32%, nga 13.30 % që ishte në tremujorin e mëparshëm. E megjithatë More...

Nga lajme nga bota Ne 14:21 30-08-2012
0 Komente

Gjuhët indoevropiane kanë lindur në Turqi (Burimi: Bota Sot, www.botasot.info)

Gjuhët indoevropiane kanë lindur në Turqi. Këtë tezë e ngre lart pema e parë gjenealogjike, rindërtuar sipas disa statistikave të fundit bazuar në metodologjinë më të re të zhvillimit biologjik të More...

Nga lajme nga bota Ne 12:56 30-08-2012
0 Komente

CyberPower nxjerr Ultrabook-un e serisë Zeus-M (Burimi: Bota Sot, www.botasot.info)

Ndërtuesi i sistemeve CyberPower kërkon të bëjë presion mbi shitësit e Ultrabook-ëve me një model të ri të tij. Ndryshe nga Ultrabook-ët e tjerë, CyberPower thotë se Zeus-M dhe Zeus-M2 janë më të More...

Nga gazeta e pavarur Ne 16:58 28-08-2012
1 Koment

Akulli në Arktik shkrihet në nivel rekord (Burimi: Bota Sot, www.botasot.info)

Arktiku, gjatë këtij viti, ka humbur më shumë akull se në çdo periudhë tjetër prejse satelitët kanë nisur regjistrimet, në vitin 1979. Agjencia amerikane e hapësirës NASA ka bërë të ditur se sasia More...

All Rights Reserved 2016.