Kryetari i Kuvendit z. Ilir Meta priti Ambasadorin e ri të Brazilit në Shqipëri z. Jorge José Frantz Ramos (Burimi: LSI, www.lsi.al)

Kryetari i Kuvendit z. Ilir Meta priti Ambasadorin e ri të Brazilit në Shqipëri z. Jorge José Frantz Ramos Kryetari i Kuvendit z. Ilir Meta priti Ambasadorin e ri të Republikës Federative të Brazilit, z. Jorge José Frantz Ramos, të cilit i uroi mirëseardhjen në Shqipëri, duke shprehur njëkohësisht mbështetjen e Kuvendit të Shqipërisë More...

Nga lajmi sot | Publikuar 9:49 17-07-2014
Nga lajmi me i fundit Ne 10:53 05-12-2013
0 Komente

Kompania ‘Belle Air’ do te hetohet për evazion dhe mashtrim të qytetarëve (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

Kompania ‘Belle Air’ do te hetohet për evazion dhe mashtrim të qytetarëve TIRANE – Kompania ajrore “Belle Air” do të kalojë në një hetim intensiv nga ana e qeverisë shqiptare, More...

Nga lajmi sot Ne 9:00 13-08-2013
0 Komente

Punëtorët dynden në Lazarat, gruaja: Turp të kultivosh drogë, por me këtë siguroj bukën (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

Punëtorët dynden në Lazarat- Në kohën kur kriza ekonomike ka ka pluar Europën dhe mundësitë e punësimit janë çdo vit e më shumë në rënie, krejt e kundërta ndodh në fshatin vetëm dhjetë minuta More...

Nga lajme Ne 11:49 09-08-2013
0 Komente

Lufta kibernetike, sa i madh është rreziku (Burimi: Balkanweb, Www.Balkanweb.Com)

Lufta kibernetike – Jo tanke, granata apo xhaketa antiplumb, por kompjutera të fuqishëm dhe ekspertizë jashtëzakonisht e madhe në fushën e internetit. S’ka ujë, ose ai është i qelbur. Por askush More...

Nga lajme Ne 11:13 09-08-2013
0 Komente

Pabarazia e shpërfillur (Burimi: Balkanweb, Www.Balkanweb.Com)

Pas krizës financiare të vitit 2008 që u quajt edhe krizë globale, janë shtuar aq shumë studimet që tregojnë se rritja e pabarazisë në shoqëri e rrit numrin e vrasjeve, numrin e të burgosurve për 1.000 More...

Nga lajme Ne 10:00 06-08-2013
0 Komente

100 mijë banorë të Golemit , 6 ditë pa ujë të pijshëm. Banorët: Po na ikin pushuesit (Burimi: Balkanweb, Www.Balkanweb.Com)

DURRES -Mbi 100 mijë banorë, pushues e biznesmenë, në zonat turistike nga Shkëmbi i Kavajës deri në Golem, prej 6 ditësh janë pa ujë të pijshëm. Shqetësimi është ngritur masivisht nga biznesi hotelier More...

Nga lajme Ne 13:40 05-08-2013
0 Komente

Mjekësi: Zbulohet teknika që kthen të vdekurit në jetë? (Burimi: Balkanweb, Www.Balkanweb.Com)

SHBA-Së shpejti do të mund të kthejmë në jetë të vdekurit, thotë specialisti i zemrës, që pretendon se mund të kishte shpëtuar jetën e protagonistit të serialit “Soprano”, James Gandolfini. “Teknikat More...

Nga lajme Ne 12:55 05-08-2013
0 Komente

‘Një verë pa burra’ si sfidë për seksin (Burimi: Balkanweb, Www.Balkanweb.Com)

TIRANE- Autorja e ka gjetur mjaft mirë titullin e botimit të saj teksa e ka quajtur: “Një verë pa burra”. Kurse botimet “Pegi”, në vazhdën e sjelljes në shqip të autorëve të njohur, kanë menduar More...

Nga lajme Ne 12:33 05-08-2013
0 Komente

Zgjedhjet e 23 qershorit, KSHH: Hapa pozitivë në procesin e votimit (Burimi: Balkanweb, Www.Balkanweb.Com)

TIRANË– Komiteti Shqiptar i Helsinkit (KShH), publikoi sot raportin përfundimtar të vëzhgimit të procesit të votimit në ditën e zgjedhjeve parlamentare të 23 Qershorit, i cili, sipas KShH, shënoi More...

Nga lajme Ne 12:01 05-08-2013
0 Komente

Tradhtia në çift, 2 shkaqe që nuk i dinit (Burimi: Balkanweb, Www.Balkanweb.Com)

Është tradhtar serial? Nuk është as feminist i pandreqshëm apo maniak seksual, por atëhere çfarë e shtyn të tradhëtojë? Sigura e lartë të vetvete? Problemet seksuale në cift? E ka në gjak? Sa shumë More...

All Rights Reserved 2016.