“Crown Agents”, fushatë për mbledhjen e akcizës (Burimi: Shekulli, www.shekulli.com.al)

Drejtoria e Përgjithshme e Doganave në bashkëpunim me kompaninë “Crown Agents” do të nisin fushatën e ndërgjegjësimit të bizneseve që paguajnë detyrime doganore për mallrat me akcizë. Fushata e ndërgjegjësimit do të përfshijë kontrollin dhe informimin e të gjithë operatorëve prodhues, importues dhe tregtues të alkoolit, kafesë, More...

Nga lajmi sot | Publikuar 10:34 08-06-2014
Nga lajmi sot Ne 10:23 08-06-2014
0 Komente

Trafiku i drogës, Felaj: Dosja për hetime në Prokurorinë e Përgjithshme (Burimi: Shekulli, www.shekulli.com)

Lufta kundër drogës mbetet sfida e qeverisë. Pohimi vjen nga deputetja socialiste njëherësh kryetarja e Komisionit Hetimor për trafikun e drogës, Ermonela Felaj. Në një intervistë për “Shekullin”, More...

Nga lajmi sot Ne 10:36 06-06-2014
0 Komente

Haradinaj: Drejtimi i deritashëm është i gabuar (Burimi: Shekulli, www.shekulli.com.al)

Haradinaj: Drejtimi i deritashëm është i gabuar– Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës zhvilloi në orët e mbrëmjes tubim zgjedhor me banorët e lagjes ”Kodra e Trimave”, në Prishtinë. “Ju More...

Nga lajmi sot Ne 14:51 05-06-2014
0 Komente

2014, shkencëtarët parashikojnë motin më të egër në 20 vjet (Burimi: Shekulli, www.shekulli.com)

2014, shkencëtarët parashikojnë motin më të egër në 20 vjet. Shumë shpejt njerëzit mund të kërkojnë që koha të jetë më pak si në Rio dhe më shumë “e ngrirë”. Muajin e kaluar, Qendra e Shërbimit More...

Nga lajmi sot Ne 14:26 05-06-2014
0 Komente

Arben Imami në Prokurori për 1.2 milionë euro (Burimi: Shekulli, www.shekulli.com.al)

Arben Imami në Prokurori për 1.2 milionë euro. Ish-ministri i Mbrojtjes, Arben Imami, ka dëshmuar në Prokurorinë e Tiranës si person që ka dijeni për një vepër penale. Deputeti i Partisë Demokratike More...

Nga lajmi sot Ne 10:09 05-06-2014
0 Komente

Shqipëria merr statusin pa kushte (Burimi: Shekulli, www.shekulli.com.al)

Shqipëria merr statusin pa kushte. Komisioni Evropian rekomandon dhënien e statusit kandidat për Shqipërinë. Në Progres-Raportin e bërë publik dje vihet theksi tek vullneti politik i treguar për të ecur More...

Nga lajmi sot Ne 15:47 04-06-2014
0 Komente

Lulzim Basha në Berlin: Mbështesni statusin (Burimi: Shekulli, www.shekulli.com.al)

Kryetari i Partisë Demokratike i ndodhur në Berlin për një takim me drejtues të lartë të Unionit Kristiandemokrat CDU dhe përfaqësues të saj në Bundestag, po e shfrytëzon këtë vizitë për të marrë More...

Nga lajmi sot Ne 14:07 04-06-2014
0 Komente

Financial Time: Statusi po, por në BE jo para 2021-shit (Burimi: Shekulli, www.shekulli.com.al)

Financial Time: Statusi po, por në BE jo para 2021-shit. BE është drejtë pranimit për dhënien e statusit kandidat për Shqipërinë, një lëvizje kjo që pritet të kundërshtojë partitë populiste në BE, More...

Nga lajmi sot Ne 11:01 04-06-2014
0 Komente

Adidas prezanton topin inteligjent (Burimi: Shekulli, www.shekulli.com.al)

Marka e njohur e “Adidas-it” ka sjellë një risi, tashmë që jemi në prag të nisjes së Kupës së Botërorit. Marka ka prezantuar një top inteligjent, i cili lidhet me aplikacionet e teknologjisë More...

Nga lajmi sot Ne 9:56 04-06-2014
0 Komente

Statusi, KE: Progres-Raporti për Shqipërinë është pozitiv (Video) (Burimi: Shekulli, www.shekulli.com.al)

Raporti i Komisionit Europian për Shqipërinë është pozitiv. Këtë e kanë konfirmuar për “A1 Report” burime nga Komisioni Evropian. “A1 Report” ka mundur të zbardhë një pjesë të Progres-Raportit More...

All Rights Reserved 2016.