Prezantohet drafti për strategjinë kundër korrupsionit/ Rama: Ekonomia, në limitet e rrezikut të humbjes së ekuilibrit (Burimi: GazetaTema, www.gazetatema.net)

Prezantohet drafti për strategjinë kundër korrupsionit/ Rama: Ekonomia, në limitet e rrezikut të humbjes së ekuilibrit Kryeministri Edi Rama, ndërsa ka folur në konferencën për strategjinë kombëtare kundër korrupsionit, ka thënë se ekonomia jonë është  në limitet e rrezikut të humbjes së ekuilibrit. Sipas tij, qeveria e shkuar More...

Nga lajmi me i fundit | Publikuar 15:28 09-12-2013
Nga lajmi me i fundit Ne 15:14 09-12-2013
0 Komente

Bushati paralajmëron mbylljen e disa ambasadave (Burimi: Gazeta Tema, www.gazetatema.net)

Bushati paralajmëron mbylljen e disa ambasadave Ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati, paralajmëroi mbylljen e disa nga ambasadave të Shqipërisë në vende të ndryshme të botës dhe shkurtimin e personeli diplomatik. Bushati More...

Nga lajmi me i fundit Ne 10:43 05-12-2013
0 Komente

Vera e kuqe ndihmon në parandalimin e sëmundjeve të syve (Burimi: Shqiptarja.com, www.shqiptarja.com)

Vera e kuqe ndihmon në parandalimin e sëmundjeve të syve Sipas kirurgut Milind Pande nga Qendra Kërkimore në Hull të Britanisë së Madhe tha se vera e kuqe ndihmon në parandalimin e sëmundjes së syve. Kirurgu More...

Nga lajmi sot Ne 17:46 15-10-2013
0 Komente

Tragjedi në Gjirokastër, 57-vjeçari vret gruan dhe më pas veten (Burimi: Gazeta Tema, www.gazetatema.net)

Tragjedi në Gjirokastër, 57-vjeçari vret gruan dhe më pas veten: Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Gjirokastër, ku një 57-vjeçar ka vrarë bashkëshorten e tij dhe më pas është vetëvrarë. Nexhmedin More...

Nga lajmi sot Ne 20:45 10-10-2013
0 Komente

Skandali me mësuesit/ Ja se si vlerësoheshin ata në kohën e PD-së (Burimi: Gazeta Tema, www.gazetatema.net)

Skandali me mësuesit/ Ja se si vlerësoheshin ata në kohën e PD-së: Kjo që shihni është mënyra se si janë vlerësuar deri tani mësuesit! Më i rëndësishëm se sa kualifikimi, janë bindjet e tyre politike. Këtë More...

Nga lajmi sot Ne 16:31 10-10-2013
0 Komente

Prokuroria ankimon vendimin e Apelit për ‘21 Janarin’ (Burimi: Gazeta Tema, www.gazetatema.net)

TIRANE – Prokuroria ankimon vendimin e Apelit për ‘21 Janarin’. Burime nga Gjykata e Tiranës bënë të ditur për “News24” se rekursi i Prokurorisë është dorëzuar në Gjykatën e Lartë pasditen More...

Nga lajmi sot Ne 19:25 08-10-2013
0 Komente

Basha: Ligjërisht është anuluar i gjithë projekti për Xhaminë e Madhe (Burimi: Gazeta Tema, www.gazetatema.net)

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, njëkohësisht kryetar i Bashkisë së Tiranës, tha në një konferencë për shtyp se anulimi i lejes për godinën polifunksionale pranë Xhamisë së Madhe në More...

Nga lajmi sot Ne 14:09 08-10-2013
0 Komente

Rama në takim me ministrat e Punëve të Jashtëm të Lituanisë dhe Rumanisë:Politika e jashtme? Zero probleme me fqinjët

Kryeministri Edi Rama priti sot në një takim ministrat e Punëve të Jashtëm të Lituanisë Linas Linkevicius dhe të Rumanisë Titus Corlatean. Rama i  siguroi për vazhdimin e bashkëpunimit dhe gatishmërinë More...

Nga lajmi sot Ne 20:01 07-10-2013
0 Komente

Dorëhiqet Ilda , I paska dhënë Kosovës pavarësinë dhe Shqipërisë, vizat. Shpreson të kthehet shpejt me Aldon (Burimi: Gazeta Tema, www.gazetatema.net)

Ilda, gruaja e Aldo Bumçit ka bërë një letër lamtumire për zyrën e saj, pasi ka dhënë dorëheqje nga Ministria e Jashtme, në të cilën është punësuar në kohën e socialistëve më 2001-in. Thotë More...

Nga lajmi sot Ne 10:11 06-10-2013
0 Komente

Apartament luksoz 120 m2 brenda Ministrisë së drejtuar nga Spiro Ksera (Burimi: Gazeta Tema, www.gazetatema.net)

Apartament luksoz 120 m2 brenda Ministrisë së drejtuar nga Spiro Ksera: Çfarë kanë zbuluar hetimet në Ministrinë e Punës, pak orë pas arrestimeve? Pas mureve të zyrës së ministrit, një “suitë relaksi” More...

All Rights Reserved 2016.