Marrëveshja me FMN, përballje Cani-Bode (Burimi: Gazeta Shqip, www.gazeta-shqip.com)

Marrëveshja me FMN, përballje Cani-Bode. Ministri i Financave, paraardhësit: Masa për rimëkëmbjen e ekonomisë që ju e degraduat. Komisioni i Ekonomisë miratoi marrëveshjen mes qeverisë shqiptare dhe Fondit Monetar Ndërkombëtar për huanë prej 331 milionë eurosh që ky institucion do të japë për vendin tonë, në këmbim të disa reformave More...

Nga lajmi sot | Publikuar 15:07 02-04-2014
Nga lajmi sot Ne 12:46 31-03-2014
0 Komente

Zhduket 18-vjeçari gjatë ekskursionit në Dajt (Burimi: Gazeta Shqip, www.gazeta-shqip.com)

Zhduket 18-vjeçari gjatë ekskursionit në Dajt. Dy të rinj kanë rënë në ujërat e lumit Erzen, gjatë një ekskursioni që po zhvillonin në shpellën e Pëllumbasit në Tiranë ditën e djeshme. Njëri prej More...

Nga lajmi sot Ne 17:31 21-03-2014
0 Komente

Ahmetaj: Nuk kemi detyrime ndaj FMN-së (Burimi: Gazeta Shqip, www.gazeta-shqip.com)

Ahmetaj: Nuk kemi detyrime ndaj FMN-së. Çmimi i energjisë? Kemi për detyrë të ulim humbjet e sektorit. Familjet nuk preken. Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Arben Ahmetaj, deklaron se qeveria nuk ka asnjë More...

Nga lajmi sot Ne 13:05 06-03-2014
0 Komente

Studentët, pagesë shtesë për provimet e mbartura (Burimi: Gazeta Shqip, www.gazeta-shqip.com)

 Studentët, pagesë shtesë për provimet e mbartura: Master shkencor/profesional Zbardhet vendimi i qeverisë. Fakultetet kërkojnë 1200-1700 lekë të reja për lëndë. Kushti – Të rinjtë, që ndjekin More...

Nga lajmi sot Ne 19:05 27-01-2014
0 Komente

Krujë, shpërthimi në mobilieri, policia arreston dy autorët e dyshuar (Burimi: Gazeta Shqip, www.gazeta-shqip.com)

Policia e Krujës arrestoi sot autorët e dyshuar të shpërthimit të ndodhur mbrëmë në një mobilieri në Krujë. Astrit Leza, 35 vjeç banues në Larushk dhe Skënder Leza, 29 vjeç, vëllezër me njëri-tjetrin, More...

Nga lajmi sot Ne 13:58 20-01-2014
0 Komente

KQZ miraton fondin për partitë (Burimi: Gazeta Shqip, www.gazeta-shqip.com)

KQZ miraton fondin për partitë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve miratoi sot projektvendimin “Për shpërndarjen e fondeve vjetore, partive politike për vitin 2014”. KQZ vendosi të shpërndajë fondin prej More...

Nga lajmi sot Ne 13:06 20-01-2014
0 Komente

Pas qershorit, analiza falas në të gjithë vendin (Burimi: Gazeta Shqip, www.gazeta-shqip.com)

Pas qershorit, analiza falas në të gjithë vendin- Flet zëvendësministrja e Shëndetësisë, Milva Ekonomi: Depistim kombëtar, do ta bëjnë mjekët e familjes . Pas qershorit, në të gjithë vendin, qendrat More...

Nga lajmi me i fundit Ne 15:07 15-01-2014
0 Komente

Dosja “Gjika” mbërrin në Tiranë, procesi i caktohet gjyqtarit Arben Micko (Burimi: Gazeta-Shqip, www.gazeta-shqip.com)

Dosja “Gjika” mbërrin në Tiranë, procesi i caktohet gjyqtarit Arben Micko Mbërrin në Gjykatën e Tiranës dosja e kreut të Bashkisë së Vlorës, Shpëtim Gjika. Gjykata e Tiranës ka caktuar nëpërmjet More...

Nga lajmi me i fundit Ne 14:57 15-01-2014
0 Komente

Polonia mbështet integrimin e Shqipërisë në Bashkimin Europian (Burimi: Gazeta-Shqip, www.gazeta-shqip.com)

Polonia mbështet Shqipërinë në rrugën e saj drejt Bashkimit Europian. Kështu është shprehur   Zëvendësministrja e Jashtme e Polonisë, Henryka Moscicka-Dendys gjatë një konference të përbashkët More...

Nga lajmi me i fundit Ne 10:11 14-01-2014
0 Komente

Studimi, lidhjet pa fëmijë janë më të qëndrueshme (Burimi: Gazeta-Shqip, www.gazeta-shqip.com)

Studimi, lidhjet pa fëmijë janë më të qëndrueshme Çfarë e shkatërron një lidhje? Rutina, koha e pakët e kaluar së bashku, xhelozia…dhe fëmijët. Sipas një studimi të ‘Open University’, në Britaninë More...

All Rights Reserved 2016.