Instituti francez: Shqipëria, vend me rritje të abortit selektiv (Burimi: Shqiptarja.com, www.shqiptarja.com)

Instituti francez: Shqipëria, vend me rritje të abortit selektiv Praktika e tmerrshme e aborteve selektive, ajo që kryhet kur mësohet se fëmija që pritet të vijë në jetë, është i seksit femër, deri më sot kryhej në vendet e Orientit, siç mund të përmendim këtu Kinën. Sipas Institutit francez për kërkimet demografike, kjo praktikë More...

Nga lajmi me i fundit | Publikuar 10:03 18-12-2013
Nga lajmi me i fundit Ne 9:36 16-12-2013
0 Komente

E qeshura mund të shkaktojë dhe probleme (Burimi: Shqiptarja.com, www.shqiptarja.com)

E qeshura mund të jetë një ilaç i mirë dhe mund të na krijojë një humor të mirë por dhe mund të na dëmtojë ose të na sjellë probleme. Pavarësisht përfitimeve të njohura nga buzëqeshja, disa njerëz More...

Nga lajmi me i fundit Ne 9:15 10-12-2013
0 Komente

Lobimi për statusin, Bushati Gjosha dhe Tahiri në Hollandë (Burimi: Shqiptarja.com, www.shqiptarja.com)

Lobimi për statusin, Bushati Gjosha dhe Tahiri në Hollandë TIRANË – Hollanda është shteti i rradhës që tre ministrat shqiptarë, ai i Jashtëm, Ditmir Bushati, Ministrja e Integrimit Evropian Klajda More...

Nga lajmi me i fundit Ne 14:54 09-12-2013
0 Komente

Ministrja Kodheli padi penale Imamit: Abuzoi me 1.2 milionë euro (Burimi: Shqiptarja.com, www.shqiptarja.com)

TIRANË –  Ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli padit në prokurori, Arben Imamin, aktualisht deputet i Partisë Demokratike i cili në 4 vitet e qeverisjes së kaluar mbante postin e ministrit të Mbrojtjes. Pëmes More...

Nga lajmi me i fundit Ne 11:29 09-12-2013
0 Komente

Kosovë, rritja e korrupsionit shqetësim për integrimin në BE (Burimi: Shqiptarja.com, www.shqiptarja.com)

Kosovë, rritja e korrupsionit shqetësim për integrimin në BE PRISHTINË – Rritja në masë të madhe e korrupsionit po cilësohet si një njollë e zezë për të ardhmen evropiane të Kosovës. Ditë More...

Nga lajmi me i fundit Ne 10:35 09-12-2013
0 Komente

Studimi: Kafeja të shkurton jetën, alkooli e zgjat atë (Burimi: Shqiptarja.com, www.shqiptarja.com)

Studimi: Kafeja të shkurton jetën, alkooli e zgjat atë IZRAEL – Një studim i ri i hulumtuesve të Universitetit të Tel Aviv në Izrael kanë zbuluar se ndryshe nga sa mendohej, kafeina të shkurton jetën, More...

Nga lajmi me i fundit Ne 9:33 06-12-2013
0 Komente

Konsumoni fruta dhe perime, i’u bëjnë të dukeni më tërheqës (Burimi: Shqiptarja.com, www.shqiptarja.com)

Konsumoni fruta dhe perime, i’u bëjnë të dukeni më tërheqës Britani – Studimet tregojnë se frutat jo vetëm që ndikojnë pozitivisht në shëndetin tuaj, por ju japin gjithashtu edhe një jetë More...

Nga lajmi me i fundit Ne 9:23 06-12-2013
0 Komente

Vrasja në shkollë, babai: E binda djalin të dorëzohej, jemi keq si familje (Burimi: Shqiptarja.com, www.shqiptarja.com)

Vrasja në shkollë, babai: E binda djalin të dorëzohej, jemi keq si familje TIRANE- Ndihem fajtor që nuk kam ditur gjë për konfliktin mes djemve në shkollë. Kishin 2 vjet që konfliktoheshin, kohët e fundit More...

Nga lajmi me i fundit Ne 9:08 06-12-2013
0 Komente

Afrika në lot, vdes Mandela luftëtari i racizmit e apartejdit (Burimi: Shqiptarja.com, www.shqiptarja.com)

Afrika në lot, vdes Mandela luftëtari i racizmit e apartejdit  JOHANNESBURG – Ka ndërruar jetë simboli i anti-racizmit Nelson Mandela. Afrika e Jugut kishte muaj që mbante frymën për shkak të kushteve More...

Nga lajmi me i fundit Ne 10:43 05-12-2013
0 Komente

Vera e kuqe ndihmon në parandalimin e sëmundjeve të syve (Burimi: Shqiptarja.com, www.shqiptarja.com)

Vera e kuqe ndihmon në parandalimin e sëmundjeve të syve Sipas kirurgut Milind Pande nga Qendra Kërkimore në Hull të Britanisë së Madhe tha se vera e kuqe ndihmon në parandalimin e sëmundjes së syve. Kirurgu More...

All Rights Reserved 2016.