Gjykata vendos sekuestro të pasurive të Rezart Taçit (Burimi: Gazeta Shqip, gazeta-shqip.com)

Gjykata e Tiranës ka vendosur sekuestro ndaj kompanive të biznesmenit Rezart Taçi, për shkak të një borxhi të pakthyer prej 75 milionë euro, marrë për blerjen e kompanisë ARMO nga Azerbajxhani. Kërkesa për vendosjen e sekuestros është bërë nga Banka Ndërkombëtare e Azerbajxhanit, (International Bank of Azerbajixhan, I.B.A), e cila More...

Nga lajme nga bota | Publikuar 8:34 09-08-2012
Nga lajme nga bota Ne 14:38 24-07-2012
0 Komente

Ruli: Eksportet e produkteve të përpunuara të detit, tendencë pozitive (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com )

TIRANE – Prodhimet e përpunuara të produkteve të detit po bëhen zërat kryesore të eksporteve dhe importeve në ekonominë shqiptare. Gjatë një vizite në një prej impianteve më të mëdhenj të More...

Nga lajme nga bota Ne 16:16 14-07-2012
0 Komente

Rusët rrethojnë Albpetrolin, në garë pas Gazprom futet edhe Russneft (Burimi: Gazeta Tema, www.gazetatema.net )

Duket se rusët e kanë marrë shumë seriozisht garën për Albpetrolin. Siç raporton e përditshmja Shqip, në garë përveç gjigandit Gazprom është edhe një tjetër kompani ruse, Russneft. Në të vërtetë More...

Nga lajme nga bota Ne 11:11 09-07-2012
0 Komente

Ekonomia shqiptare në recesion (burimi: gazeta shqip, gazeta-shqip.com )

Prodhimi i Brendshëm Bruto ulet me 0.2 për qind në tremujorin e parë. Ekonomia shqiptare pësoi rënie gjatë tremujorit të parë të këtij viti, bëhet e ditur nga të dhënat e Institutit të Statistikave, More...

Nga lajme nga bota Ne 7:26 15-06-2012
0 Komente

Eksporti i çimentos në Kosovë, Jakaj: Tarifa është jashtë çdo logjike

Dhoma e Tregtisë ka reaguar sot në lidhje me tarifën e vendosur nga Ministria e Tregtisë së Kosovës mbi çimenton shqiptare. Në një konferencë për shtyp të mbajtur në mesditë, kreu i Dhomës së Tregtisë, More...

All Rights Reserved 2016.