Kosova humb miliona € të buxhetit nga heqja e akcizës së kafesë (Burimi: Shqiptarja.com, www.shqiptarja.com)

Kosova humb miliona € të buxhetit nga heqja e akcizës së kafesë Kosova humb, së paku rreth dy milionë euro në vit si pasojë e heqjes së akcizës së kafesë së papjekur, krahasuar me statistikat zyrtare në mes viteve 2007-2013 dhe mbi gjysmë milioni euro të tjera nga importi i kafesë së pjekur. Bazuar në të dhënat që ka siguruar More...

Nga lajmi me i fundit | Publikuar 11:22 15-09-2014
Me shume rreth femrave ne nje site              Me shume rreth sportit ne nje site Njoftime Pune
Nga lajmi me i fundit Ne 11:03 11-09-2014
0 Komente

Kosovë, arrihet marrëveshja qeverisëse mes Bllokut dhe Lëvizjes Vetëvendosje (Burimi: Gazeta-Shqip, www.gazeta-shqip.com)

Kosovë, arrihet marrëveshja qeverisëse mes Bllokut dhe Lëvizjes Vetëvendosje Blloku LDK-AAK-Nisma, kanë nënshkruar sor rreth orës 13:00 marrëveshje me Lëvizjen Vetëvendosje të Albin Kurtit, marrëveshje More...

Nga lajmi me i fundit Ne 12:20 10-09-2014
0 Komente

Albin Kurti merr në dorë negociatat me Serbinë (Burimi: Shekulli.com, www.shekulli.com.al)

Albin Kurti merr në dorë negociatat me Serbinë Tashmë është zyrtare se Blloku LDK-AAK-Nisma ka arritur marrëveshje me Lëvizjen Vetëvendosje për bashkëqeverisje, pas dy muajsh negociata. Burime të gazetës More...

Nga lajmi me i fundit Ne 9:42 09-09-2014
0 Komente

Kryetari i Kuvendit z. Ilir Meta priti të Ngarkuarin me Punë të Kosovës z. Ramiz Lladrovci (Burimi: LSI, www.lsi.al)

Kryetari i Kuvendit z. Ilir Meta priti të Ngarkuarin me Punë të Kosovës z. Ramiz Lladrovci Kryetari i Kuvendit z. Ilir Meta priti sot në në takim kortezie të Ngarkuarin me Punë të Republikës së Kosovës More...

Nga lajmi me i fundit Ne 11:45 08-09-2014
0 Komente

Kosovë, ‘ngec’ privatizimi i ndërmarrjeve shoqërore (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

Kosovë, ‘ngec’ privatizimi i ndërmarrjeve shoqërore PRISHTINE- Ngërçi politik në Kosovë ka prekur edhe Agjencinë Kosovare të Privatizimit. Kjo Agjenci ka mbetur pa bord funksional të drejtorëve që More...

Nga lajmi me i fundit Ne 10:25 04-09-2014
0 Komente

Kosovë, arrestohet imami i Xhamisë së Prishtinës (Burimi: Top-Channel, www.top-channel.tv)

Kosovë, arrestohet imami i Xhamisë së Prishtinës Mediat kosovare kanë bërë të ditur se është arrestuar imami i Xhamisë së Madhe të Prishtinës, Shefqet Krasniqi. Imami Krasniqi është arrestuar në More...

Nga lajmi me i fundit Ne 11:00 03-09-2014
0 Komente

Rrëzimi i Thaçit, priten protesta nga blloku opozitar e Vetëvendosje (Burimi: Shqiptarja.com, www.shqiptarja.com)

Rrëzimi i Thaçit, priten protesta nga blloku opozitar e Vetëvendosje Blloku opozitar në Kosovë i përkrahur edhe nga Lëvizja Vetëvendosje, s’po rreshtin së vepruari në kërkim të gjetjes të një zgjidhje More...

Nga lajmi me i fundit Ne 13:25 02-09-2014
0 Komente

CNN: Kosova me numër relativisht të vogël të luftëtarëve në Siri (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

CNN ka përpiluar një listë prej 25 vendeve të cilat deri më tani i kanë publikuar të dhënat zyrtare për pjesëmarrjen e shtetasve të tyre në luftën e Sirisë. Në mesin e këtyre vendeve renditet edhe More...

Nga lajmi me i fundit Ne 10:59 01-09-2014
0 Komente

Dëbohet në Kosovë xhihadisti që u arrestua në Rinas (Burimi: Shekulli.com, www.shekulli.com.al)

Dëbohet në Kosovë xhihadisti që u arrestua në Rinas 24-vjeçari kosovar  cili u arrestua në Rinas, mbrëmjen e të premtes në tentativë për të shkuar për të luftuar si xhihadist në Siri, është dëbuar More...

Nga lajmi sot Ne 12:30 31-07-2014
0 Komente

Muxhahedini shqiptar tmerron botën (Burimi: Top-Channel, www.top-channel.tv)

Muxhahedini shqiptar tmerron botën Pamjet e publikuara së fundi, ku shihet një qytetar i Kosovës duke ekzekutuar me prerje koke një të ri në luftimet në Siri, kanë ngjallur reagime të ashpra në Prishtinë. Përveç More...

All Rights Reserved