10 ish-anëtarë të UÇK-së, nën akuzë (Burimi: Gazeta-Shqip, www.gazeta-shqip.com)

10 ish-anëtarë të UÇK-së, nën akuzë Vetëm një ditë pas vizitës së tij në Kosovë, ku u prit nga zyrtarët më të lartë të shtetit, nisin të ndihen menjëherë pasojat e misionit të Clint Williamson, prokurorit special të Task-Forcës që po heton pretendimet e raportit të senatorit zviceran Dick Marti, në lidhje me supozimet se More...

Nga lajmi sot | Publikuar 12:07 23-07-2014
Me shume rreth femrave ne nje site              Me shume rreth sportit ne nje site Njoftime Pune
Nga lajmi sot Ne 13:07 22-07-2014
0 Komente

Prishtinë – Kërkesa e PDK-së pranohet në Kushtetuese (Burimi: Gazeta-Shqip, www.gazeta-shqip.com)

Prishtinë – Kërkesa e PDK-së pranohet në Kushtetuese Një zhvillim i pritshëm ka ndodhur dje në Prishtinë, kur Gjykata Kushtetuese e Kosovës ka pranuar kërkesën e depozituar për shqyrtim nga ana e deputetëve More...

Nga lajmi sot Ne 11:19 17-07-2014
0 Komente

Seanca konstituive e Kuvendit (Burimi: Top-Channel, www.top-channel.tv)

Seanca konstituive e Kuvendit Mëngjesin e së enjtes politika kosovare është mbërthyer nga ethet e seancës konstituive të Kuvendit të Kosovës, në legjislaturën e 5-të të saj, e cila besohet të ketë More...

Nga lajmi sot Ne 12:25 16-07-2014
0 Komente

Mustafa: Do propozojmë kryeparlamentarin, më vonë kryeministrin (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

PRISHTINE-Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa edhe njëhërë ka treguar se janë grupi më i madh parlamentar, dhe për këtë fakt, sipas tij u takojnë edhe posti i kryeparlamentarit More...

Nga lajmi sot Ne 15:15 15-07-2014
0 Komente

VV arrin marrëveshje me LDK-AAK-Nisma (Burimi: Shekulli.com, www.shekulli.com.al)

Vetëvendosje përmes zëdhënësit të saj ka deklaruar se ka arritur marrëveshje me bllokun opozitar LDK-AAK-Nisma. Marrëveshja e këtyre partive politike ka si synim krijimin e një mazhorance qeverisëse. “Pas More...

Nga lajmi sot Ne 14:05 15-07-2014
0 Komente

Dubrovnik, Nishani-Jahjagës: Mbështetje të vazhdueshme ndaj Kosovës (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

Dubrovnik- Presidenti Bujar Nishani është takuar sot me homologen kosovare Atifete Jahjaga, në kuadër të Samitit 100 të Liderëve të Biznesit të Evropës Juglindore që u çel dje në Cavtat të Dubrovnikut, More...

Nga lajmi sot Ne 10:15 15-07-2014
0 Komente

Konfirmon Kurti: Marrëveshja drejt dështimit (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

Konfirmon Kurti: Marrëveshja drejt dështimit PRISHTINE- Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti pas takimit me përfaqësuesit e LDK-AAK-NISMA ka deklaruar se marrëveshja ndërmjet partive opozitare nuk More...

Nga lajmi sot Ne 15:01 14-07-2014
0 Komente

Asnjë marrëveshje mes bllokut opozitar dhe VV-së (Burimi: Shekulli.com, www.shekulli.com.al)

Asnjë marrëveshje mes bllokut opozitar dhe VV-së Asnjë rezultat për arritjen e një marrëveshje mes liderëve të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, partisë Nisma dhe More...

Nga lajmi sot Ne 10:52 14-07-2014
0 Komente

Qeveria e re, sot pritet marrëveshja për koalicion me Vetëvendosjen (Burimi: Shqiptarja.com, www.shqiptarja.com)

Qeveria e re, sot pritet marrëveshja për koalicion me Vetëvendosjen PRISHTINE - Takimi i liderëve të LDK-së, AAK-së, NISMA-së dhe të Vetëvendosjes mbahet sot në orën 10:00, ka bërë me dije Erzen Vraniçi More...

Nga lajmet e fundit Ne 10:10 11-07-2014
0 Komente

Mitrovicë, Rakiç paralajmëron largimin e “Adem Jasharit” (Burimi: Shqiptarja.com, www.shqiptarja.com)

Mitrovicë, Rakiç paralajmëron largimin e “Adem Jasharit”- Kryetari i veriut të Mitrovicës, Goran Rakiç, ka thënë të enjten se vendosja e vazos së betonit me emrin Adem Jashari në “Lagjen More...

All Rights Reserved