Thënie të thella që nuk pendoheni nëse i lexoni! (Burimi: Telegrafi, www.telegrafi.com)

Më poshtë mund të lexoni 25 thënie nga njerëzit e zgjuar të antikitetit, vlera e të cilëve nuk ka humbur deri në ditët e sotme. • Dhimbja e tepruar për të vdekurit është çmenduri, sepse ajo është një lëndim për të gjallët, dhe të vdekurit nuk e dinë – Ksenofoni • Asnjë qenie njerëzore nuk do të dijë ndonjëherë të More...

Nga Lajmi Fundit | Publikuar 14:46 27-10-2016
Nga Lajmi Fundit Ne 13:37 27-10-2016
0 Komente

Ngjarje të çuditshme që kanë ndodhur gjatë historisë (Burimi: Zëri, www.zëri.info)

Disa ngjarje historike ofrojnë terren më të përshtatshëm për lindjen e teorive konspirative. Kjo për shkak të elementeve të panjohura dhe të paqarta në to. Historia dhe çudirat janë gërshetuar në More...

Nga Lajmi Fundit Ne 13:08 27-10-2016
0 Komente

Të përgjumur gjatë gjithë kohës? Ja se si ta kuptoni pse (Burimi: Top Channel, www.top-channel.tv)

E ndjeni veten shpesh të përgjumur në punë dhe nuk flini dot natën? Nuk jeni i vetmi që privoheni nga gjumi. Por tashmë një test do ju tregojë se sa të lodhur jeni vërtetë. Sipas NHS, një në tre persoa More...

Nga Lajmi Fundit Ne 17:10 26-10-2016
0 Komente

5G mund të jetë gati më shpejt nga sa pritej (Burimi: Bota Sot, www.botasot.com)

Ju ka ardhur në majë të hundës nga internet i ngadaltë në telefon? Falë ekspertëve në Etisalat, ky nuk do të jetë më problem. Javën e shkuar, kompania me bazë në Emiratet e Bashkuara përmbylli me More...

Nga Lajmi Fundit Ne 17:02 26-10-2016
0 Komente

Të gjithë e keni parë, por askush nuk e di çfarë domethënie ka shkronja “ i ” tek iPhone(Burimi: Gazeta Express)

” i ” është ndoshta njëra nga shkronjat më të rëndësishme në botë – por jo të gjithë e dinë se çfarë kuptimi ka ajo. Shkronja “ i ” tek iPhone është një veçori që e definon More...

Nga Lajmi Fundit Ne 14:05 26-10-2016
0 Komente

10 gjëra që nuk i keni ditur për Hitlerin (Burimi: Albeu, www.albeu.com)

Kur përmendet emri dikatorit nazist, Adolf Hitler dhe faktet për të, mendoni që dini gjithçka dhe asgjë nuk ju ka shpëtuar pa e parë dhe dëgjuar? Jo, më poshtë keni 10 fakte të tjera të cilat me shumë More...

Nga Lajmi Fundit Ne 13:48 26-10-2016
0 Komente

Pablo Pikaso, Dhjetë fakte interesante (Burimi: Gazeta Express, www.gazetaexpress.com)

Më 25 tetor 1881 lindi Pablo Pikaso, piktor dhe skulptor spanjoll (vdiq në vitin 1973). Pikaso, Henri Matisse dhe Marcel Duchamp konsiderohen si tre artistët të cilët me mënyrat e tyre origjinale në artet More...

Nga Lajmi Fundit Ne 15:28 25-10-2016
0 Komente

Ushtria Amerikane, shtatë fakte që nuk i keni ditur (Burimi: Gazeta Express, www.gazetaexpress.com)

Army U.S.A”, është ushtria më e fuqishme në botë, nga teknologjia, armatimi dhe mënyra e organizimit. Por sa nga ju kanë informacione më të detajuara rreth Ushtrinë Amerikane? Ushtria Amerikane është More...

Nga Lajmi Fundit Ne 14:59 25-10-2016
0 Komente

Në Egjipt përsëritet “ mrekullia ” e diellit (Burimi: Gazeta Express, www.gazetaexpress.com)

Qielli i errët dhe i qartë, më pas një rreze e lehtë, është “ mrekullia ” e diellit. Tempulli i madh shkëmbor i Ramses II në Abu Simbel në Egjiptin e Sipërm, rreth 280 kilometra në jugperëndim More...

Nga Lajmi Fundit Ne 14:42 25-10-2016
0 Komente

‘ Anonymous ’ parashikon luftën e tretë botërore (Burimi: Gazeta Express, www.gazetaexpress.com)

Situata dhe konfliktet botërore kanë marrë papritmas një pamje alarmante, kjo për shkak të rritjes së tensioneve midis Rusisë dhe Amerikës, ndërkohë që përplasen në Siri, shkruan “The Independent”.Kësaj More...

All Rights Reserved 2016.