Lajmi i fundit: Flakët e zjarrit pushtojnë banesën, asfiksohet lehtë 7-vjecari (Burimi: Alb-Observer, www.alb-observer.com)

Mëngjesin e sotëm flakët e zjarrit kanë përfshirë një banesë në rrugën ‘Shyqyri Ishmi’ në kryeqytet. Mësohet se nga flakët është askisuar lehtë një fëmijë 7-vjec, që ndodhej brenda banesës, në momentin e rënies së zjarrit. Në vendngjarje kanë mbërritur një makinë zjarrfikëse, e cila ka bërë të mundur nxjerrjen e More...

Nga gazeta e pavarur | Publikuar 11:01 21-02-2013
Me shume rreth femrave ne nje site              Me shume rreth sportit ne nje site Njoftime Pune
Nga gazeta e pavarur Ne 20:18 20-02-2013
0 Komente

Jamarbëri dërgon të bijën të marrë Medaljen e Mirënjohjes nga Nishani për Lëvizjen e Dhjetorit. (Burimi: Gazeta Tema, www.gazetatema.net)

Dhëndri i kryeministrit, Sali Berisha, Jamarbër Malltezi u dekorua nga presidenti Bujar Nishani me “Medaljen e Mirënjohjes” për rolin e tij në Lëvizjen e Dhjetorit. Por Malltezi nuk ka qenë i pranishëm More...

Nga gazeta e pavarur Ne 18:26 20-02-2013
0 Komente

Mirditë, vidhte linjën elektrike, arrestohet në flagrancë kryeplaku i fshatit. (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

MIRDITË- Arrestohet kryeplaku i fshatit Mashter-Kore në Mirditë Dedin Preng Koka 41-vjeç. Bashkë me të është arrestuar edhe shtetasi Viktor Pjetër Ndoi- 39 vjeç. Kryeplaku Koka dhe Viktor Ndoj janë kapur More...

Nga gazeta e pavarur Ne 14:22 20-02-2013
0 Komente

Arrestohet i moshuari: Torturonte dy mbesat e mitura, i digjte me cigare në trup (Burimi: Alb-Observer, www.alb-observer.com)

Një 62 vjeçar është arrestuar nga policia, pasi dyshohet se ka dhunuar fizikisht dy mbesat e tij të vogla. Mësohet se autori quhet Feim Almeta banues në Yrshek të Tiranës dhe se përveç dhunës psikologjike More...

Nga gazeta e pavarur Ne 13:31 20-02-2013
0 Komente

Aksident i rëndë në Lezhë, vdes 27 vjeçari (Burimi: Alb-Observer, www.alb-observer.com)

Një aksident i rëndë ka ndodhur  mëngjesin e sotëm në aksin rrugor Lezhë-Laç, ku mësohet se ka mbetur i vdekur një 27 vjeçar. Viktima është shtetasi Gjovalin Vuksana banues në fshatin Gajush të Lezhës. More...

Nga gazeta e pavarur Ne 12:55 20-02-2013
0 Komente

Vrasja për një varëse, Aldo Hoxha mohon akuzat: Nuk isha në vendngjarje (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

TIRANE – Gjykata e Tiranës ka nisur shqyrtimin e dosjes në ngarkim të 20-vjeçarit Aldo Hoxha, i akuzuar për vrasjen me thikë të shtetases Fatbardha Tafa, në gusht të vitit të kaluar, në tentativë More...

Nga gazeta e pavarur Ne 12:30 20-02-2013
0 Komente

Zbulohet një femër në ekzekutimin e shefit të ShISh-it (Burimi: Gazeta Mapo, www.mapo.al)

Tiranë Prokuroria e Durrësit, në bashkëpunim me policinë dhe forcat e ShISh-it ka zbuluar prova të reja që tregojnë se Isa Çopa, ish-shefi ikundërzbulimit, është vrarë për shkak të detyrës. Një More...

Nga gazeta e pavarur Ne 11:52 20-02-2013
0 Komente

Arrestohet, futi drogë në mbathje për t’ia dhënë të shoqit në burg (Burimi: Gazeta Tema, www.gazetatema.net)

Vetëm një javë pasi u arrestua vëllai i saj, dhe më shumë se nëntë muaj që mbahet në qeli i shoqi, i dyshuar për trafik narkotikësh, 29 vjeçarja Laura Sheko, iu është bashkuar atyre pasi ka tentuar More...

Nga gazeta e pavarur Ne 8:44 20-02-2013
0 Komente

Gjykata zbardh vendimin: SHIK-u vrau Remzi Hoxhën si ‘agjent serb’ (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

TIRANE - Në një vendim prej 180 faqesh, Gjykata e Krimeve të Rënda hedh dritë mbi rrëmbimin, torturimin dhe zhdukjen e shqiptaro-maqedonasit Remzi Hoxha, 18 vite më parë. Për pesëshen gjykuese të kryesuar More...

Nga gazeta e pavarur Ne 21:09 19-02-2013
0 Komente

Bie kërkesa e Xhakjes për gjykim të shkurtuar, nuk i shpëton burgimit të përjetshëm. (Burimi: AlbNews, www.albnews.al)

Gjykata e Krimeve të Rënda ka rrëzuar kërkesën e Ilir Xhakjes për gjykim të shkurtuar, duke bërë që i akuzuari si autor i vrasjes së shefit të Policisë së Shijakut, Adem Tahiraj të rrezikojë burgim More...

All Rights Reserved