“BE-së dhe SHBA-ve u intereson Shqipëria e Madhe” (Burimi: Gazeta Shekulli, shekulli.com.al)

Mediat serbe raportojnë se qeveria e Kosovës po ushtron presion dhe po zbaton forma të ndryshme të dhunës politike kundër serbëve. Qëllimi sipas tyre është rrëmbimi i territorit serb dhe krijimi i Shqipërisë së Madhe. “Shqiptarët kanë aleatë në Uashington dhe Tiranë, nga ku vendoset se sit ë luftohet kundër Serbisë ortodokse. More...

Nga gazeta e pavarur | Publikuar 16:25 28-01-2013
Me shume rreth femrave ne nje site              Me shume rreth sportit ne nje site Njoftime Pune
Nga gazeta e pavarur Ne 13:17 28-01-2013
0 Komente

Përdor gruan shtatzënë për të transportuar drogën (Burimi: Gazeta Tema, www.gazetatema.net)

Duke shfrytëzuar gruan e tij shtatzënë dhe dy vajzat e vogla 6 dhe 3 vjeçe, një i dyshuar për trafik droge ka tentuar të kalojë 22 kilogramë drogë nëpërmjet kufirit të Shqipërisë për në Itali. Ngjarja More...

Nga lajme nga bota Ne 11:53 28-01-2013
0 Komente

BSH, konkurs për stemën zyrtare dhe paraqitjen vizuale të saj (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

TIRANE- Këshilli Mbikëqyrës i Bankës së Shqipërisë ka çelur proçedurat për përzgjedhjen e projektidesë më të mirë për stemën zyrtare dhe paraqitjen e re vizuale në mjetet e komunikimit zyrtar dhe More...

Nga lajme nga bota Ne 11:50 28-01-2013
0 Komente

Rrëfen vëllai i kambistit: E qëlluan kur bëri çiften gati (Burimi: Gazeta Tema, www.gazetatema.net)

Vëllai i viktimës Fatmir Kotorja, i cili humbi jetën ditën e djeshme pasi u qëllua me automatik nga dy grabitës, rrëfen ngjarjen për GSH. Të dy vëllezërit kanë vite që punojnë së bashku si kambistë, More...

Nga lajme nga bota Ne 11:41 28-01-2013
0 Komente

Shqyrtohet një nga tre ligjet e KE-së (Burimi: Gazeta Shekulli, www.shekulli.com.al)

Në një kohë kur Komisioni Evropian prej tetorit të vitit të kaluar pret miratimin e tre ligjeve për dhënien e statusit të vendit kandidat për anëtarësimin në BE, vetëm tani njëri prej tyre po merret More...

Nga lajme nga bota Ne 11:32 28-01-2013
0 Komente

ERE, Cipa: CEZ t’i japë dokumentet administratorit të ri (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

TIRANE- Entela Cipa përfaqësuese e Entit Rregullator të Energjisë ka kërkuar sot që kompania CEZ t’i dorëzojë administratorit të Përgjithshëm të operatorit të sistemit të shpërndarjes së energjisë, More...

Nga lajme nga bota Ne 11:25 28-01-2013
0 Komente

Dritan Dajti mbetet pa avokat mbrojtës (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

TIRANE- Drejtësia “dorëzohet” përpara Dritan Dajtit. I akuzuari për vrasjen e katër oficerëve të skuadrës speciale operacionale në vitin 2009 ka “ngërthyer” keqas Gjykatën e Krimeve të Rënda, More...

Nga lajme nga bota Ne 8:24 28-01-2013
0 Komente

Dëmshpërblimet, Qeveria: 70 milionë dollarë për ish-të përndjekurit (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

TIRANE- Deri në vitin 2015 qeveria ka planifikuar të përdorë 6.8 miliardë lekë, ose rreth 70 milionë dollarë për kompensimin e ish-të përndjekurve politikë. Shuma buxhetore e përcaktuar në favor të More...

Nga gazeta e pavarur Ne 18:06 27-01-2013
0 Komente

Maskat e plagosin dhe e grabisin, kambisti vdes në spital, Policia 10 mijë euro për çdo info (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

Tronditet qyteti i Durrësit nga grabitjet me dhunë. Një kambist është qëlluar sot me armë nga persona që kanë pasur si qëllim ta grabisin, pasi ky i fundit kthehej me 25 milionë lekë të vjetra, nga More...

Nga gazeta e pavarur Ne 15:17 27-01-2013
0 Komente

Durrës, vdes kambisti 46-vjecar, persona të maskuar i grabisin 25 milionë lekë (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

Tronditet qyteti i Durrësit. Një kambist është qëlluar sot me armë nga persona që kanë pasur si qëllim ta grabisin, pasi ky i fundit kthehej me 25 milionë lekë të vjetra, nga pika e këmbimit valutor More...

All Rights Reserved