Bushati takon Erdogan: Mbështesim qeverinë turke për vendosjen e rendit kushtetues (Burimi: Noa, www.noa.al)

Ministri i Punëve të Jashtme Ditmir Bushati në vijim të vizitës zyrtare në Turqi, u prit nga Presidenti Recep Tayyip Erdogan. Gjatë takimit u shpreh vlerësim për punën e kryer drejt thellimit të bashkëpunimit në të gjitha fushat me interes të përbashkët, si dhe vlerësuan angazhimin mbi punën e nisur për konsolidimin e partneritetit More...

Nga Lajmi Fundit | Publikuar 9:21 27-10-2016
Nga Lajmi Fundit Ne 9:15 27-10-2016
0 Komente

Zgjedhjet e 6 nëntorit, Meta: LSI duhet të ketë vetëm një aleat, transparencën me qytetarët (Burimi: Noa, www.noa.al)

Tre kandidatët për kryetar të LSI-së morën pjesë në një takim me strukturat e Lëvizjes Socialiste për Integrim të Tiranës, ku prezantuan platformat e tyre në kuadër të fushatës për zgjedhjet e 6 More...

Nga Lajmi Fundit Ne 10:24 26-10-2016
0 Komente

Manjani: Aktet noteriale nga Evropa në Kinë duhet të jenë njëlloj (Burimi: Noa, www.noa.al)

Ministri i Drejtësisë, z. Ylli Manjani ka pritur në takim një delegacion të nivelit të lartë, me përfaqësues të Dhomës Kombëtare të Noterisë Kineze. Delegacioni i cili ka zhvilluar një vizitë disa More...

Nga Lajmi Fundit Ne 9:29 26-10-2016
0 Komente

Dekriminalizimi, Kuvendi: Asnjë subjekt me rekorde gjyqësore( Burimi: Top channel, www.top-channel.tv)

 Kuvendi i Shqipërisë ka dhënë informacion në lidhje me ecurinë e zbatimit të ligjit të dekriminalizimit dhe sipas tij, “asnjë nga subjektet e verifikimit nuk ka rekorde të gjendjes gjyqësore në vend, More...

Nga Lajmi Fundit Ne 13:55 25-10-2016
0 Komente

Rama, drekë me Thaçin në Prizren (Burimi: Gazeta Express, www,gazetaexpress.com)

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka njoftuar ditë më parë se të martën do të drekojë në Prizren me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama. Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka njoftuar ditë më More...

Nga Lajmi Fundit Ne 12:22 25-10-2016
0 Komente

Kushtetuesja pezullon ” Vettingu ” dhe e dërgon në Venecia (Burimi: Top Channel, www,top-channel.tv)

Gjykata Kushtetuese ka pezulluar ligjin e “Vettingu” dhe do t’i drejtohet Komisionit të Venecias për mendim për ligjin në fjalë para se të dalë vetë me një vendim përfundimtar për të. Ky është More...

Nga Lajmi Fundit Ne 8:29 25-10-2016
0 Komente

“ Mbetjet ” mbërrijnë të LSI, AKIP dhe industria takim në partinë e Metës(Burimi: Top channel, www.top-channel.tv)

Kthimi nga Presidenti i ligjit të mbetjeve në Kuvend riaktivizoi lobimin e grupeve ‘pro’ dhe kundër ligjit. Petrit Vasili i LSI-së ishte i pari që priti edhe përfaqësuesit e ricikluesve, edhe ata të More...

Nga Lajmi Fundit Ne 8:56 24-10-2016
0 Komente

Meta: Ta ngremë LSI-në në një stad më të lartë( Burimi: Top Channel, www.top-channel.tv)

Kryetari i LSI-së, Ilir Meta mori pjesë në një në takim me strukturat e Lëvizjes Rinore për Integrim të Durrësit, ku u shpërndanë 300 karta të reja anëtarësimi. “Shqipëria duhet të ecë përpara More...

Nga Lajmi Fundit Ne 12:38 21-10-2016
0 Komente

LSI nuk tërhiqet për listat e hapura. Vasili: Propozimi, në komision (Burimi: Top Channel, www.top-channel.tv)

LSI nuk tërhiqet për listat e hapura. Vasili: Propozimi, në komision Lëvizja Socialiste për Integrim(LSI) nuk tërhiqet nga listat e hapura, edhe pse socialistët e demokratët dolën kundër. Petrit Vasili More...

Nga Lajmi Fundit Ne 12:20 21-10-2016
0 Komente

Ligji i mbetjeve, Meta kërkon ekspertizë të BE-së. Arsimi, Meta: Rishikim të zbatimit(Burimi: Top channel, www.top-channel.tv)

Ligji i mbetjeve dhe zbatimi i reformës së arsimit të lartë kanë qënë në fokus të fjalimit të kreut të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta në mbledhjen e Komitetit Drejtues Kombëtar të partisë. Lidhur More...

All Rights Reserved 2016.