Meta: ‘ASHE’ fitore plebishitare, LSI 15- 20 mandate (Burimi: Balkanweb. www.balkanweb.com)

TIRANE- Kreu i LSI, Ilir Meta nëpërmjet një konference për shtyp ka shpallur fitoren e koalicionit të majtë. Meta ende pa filluar procesi i numërimit të votave, u shpreh bindur se në kuti do të dalin 20 mandate për koalicionin ‘Aleanca për Shqipërinë Evropiane”, ndërkohë që LSI do të marrë 15 deri 20 mandate. “Dua të falënderoj More...

Nga lajmi sot | Publikuar 21:17 23-06-2013
Nga lajmi sot Ne 20:51 23-06-2013
0 Komente

LAJM I FUNDIT/ Meta: Aleanca ka marrë të paktën 80 mandate. LSI ka 15 deri në 20 mandate (Burimi: Gazeta Tema, www.gazetatema.net)

Edhe kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta, ka shpallur fitoren e koalicionit të majtë. Ai tha se në kuti janë mbi 80 mandate për të majtën, ndërkohë që nga këto 15 deri në 20 mandate More...

Nga lajmi sot Ne 17:17 23-06-2013
0 Komente

Deklarate nga Erisa Xhixho (Burimi: LSI, www.lsi.al)

Me lejoni qe ne kete komunikim me median, ne emer te Levizjes Socialiste per Integrim te vleresojme deri tani sjelljen europiane te te gjithe qytetareve shqiptare,  te cilet po manifestojne pergjeshmeri dhe angazhim More...

Nga lajmet e fundit Ne 10:41 31-05-2013
0 Komente

BE: Tri ligjet, jo garanci për statusin (Burimi: Gazeta Shqip, www.gazeta-shqip.com)

BE – Miratimi i tri ligjeve të kërkuara nga Bashkimi Europian nga ana e Parlamentit shqiptar nuk konsiderohet si garant për sa i përket marrjes së statusit kandidat në fund të vitit. Burime diplomatike More...

Nga lajme nga bota Ne 17:03 16-10-2012
0 Komente

Integrimi, debate PD-PS (Burimi: Top Channel, top-channel.tv)

“Propozimet e Komisionit Europian në progres raport bazohen në merita dhe nuk është një dhuratë”, kështu deklaroi Majlinda Bregu ministre e Integrimit gjatë një seance dëgjimore në Komisionin More...

Nga lajme nga bota Ne 9:22 08-10-2012
1 Koment

Statusi, dy skenarët e Brukselit për Shqipërinë (Burimi: Gazeta Shekulli, shekulli.com.al)

Të mërkurën Komisioni Europian do të publikojë Strategjinë e Zgjerimit për vitin 2012-2013, së bashku me Progres Raportet për vendet kandidate dhe potencialisht kandidate. Konkluzionet e Progres Raportit More...

Nga lajme nga bota Ne 10:18 03-10-2012
0 Komente

Sequi: Kini durim, më 10 tetor përgjigje e prerë për progres-raportin (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

TIRANE – Kreu i prezencës së BE-së në Tiranë, Ettore Sequi është treguar i kujdesshëm sa i takon përgjigjes që Bashkimi Europian pritet të japë në 10 tetor sa i takon marrjes së statusit të More...

Nga lajme nga bota Ne 17:41 15-08-2012
0 Komente

Fyle: Shqipëria do e marrë Statusin kur të plotësojë të 12 prioritetet e vendosur (Burimi: Gazeta Tema, www.gazetatema.net)

Komisioneri për Zgjerim, Stefan Fyle, duke folur në një intervistë për “Euractiv”, është ndaluar edhe tek Shqipëria. Ai ka thënë se vendi ynë do e marrë Statusin e vendit kandidat për në BE, vetëm More...

Nga lajme nga bota Ne 14:28 03-08-2012
0 Komente

Berisha-Volontes: Rama po bllokon integrimin (Burimi: Ora News, www.ora-news.com )

Kryeministri Berisha ka akuzuar kreun e PS-së Edi Rama se përmes një qëndrimi bllokues nuk pranon heqjen e imunitetit duke bllokuar kështu edhe marrjen e statusit kandidat për Shqipërinë . Në një takim More...

Nga lajme nga bota Ne 16:52 21-07-2012
0 Komente

Imuniteti, PACA-EURALIUS: Gjeni konsensus (Burimi: Gazeta Panorama, www.panorama.com.al )

TIRANE– Debate ne Këshillin e Legjislacionit dhe Komisionit Parlamentar te Ligjeve per ceshtjen e imunitetit permes ndryshimeve kushtetuese, ne takimin e vet te dyte me grupet e interesit. Perfaqesuesi i More...

All Rights Reserved 2016.