PS, deputetët e përjashtuar jashtë mbledhjes së Grupit (Burimi: Panorama.com, www.panorama.com.al)

PS, deputetët e përjashtuar jashtë mbledhjes së Grupit Grupi Parlamentar i Partisë Socialiste, gjatë seancës së djeshme është ndarë në dy pjesë, ata që janë sërish në listën e kandidatëve për deputetë dhe ata që janë përjashtuar nga listat. Grupi i PS-së ka zhvilluar një mbledhje të shpejtë në ambientet e sallës së Parlamentit, More...

Nga lajmi sot | Publikuar 10:48 31-05-2013
Nga gazeta e pavarur Ne 15:20 30-04-2013
0 Komente

Edi Rama do të kryesojë listën e PS-së në qarkun e Vlorës? (Burimi: Gazeta Dita, gazetadita.al)

Edi Rama deshiron të kandidojë për deputet në Vlorë. Burime nga selia rozë bëjnë me dije se lideri i opozitës me shume gjasa ka zgjedhur të kryesojë listën e kandidatëve për deputetë në qarkun e More...

Nga gazeta e pavarur Ne 9:29 27-01-2013
0 Komente

PS, tentativa për koalicion të përbashkët me Aleancën Kuq e Zi (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

Socialistët kanë nisur prej kohësh përpjekjet për të afruar në koalicionin e PS-së edhe Aleancën Kuq e Zi. Pas deklaratave publike të bëra edhe nga kreu i partisë, Edi Rama, burimet bëjnë të ditur More...

Nga gazeta e pavarur Ne 16:12 26-01-2013
0 Komente

Përfundon mbledhja e Asamblesë PS, Klosi: Ja çfarë diskutuam (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

Në përfundim të mbledhjes së Asamblesë Kombëtare të PS-së, Sekretari organizativ i selisë rozë Blendi Klosi ka bërë një përmbledhje të asaj që është diskutuar me dyer të mbyllura. Situara paraelektorale, More...

Nga gazeta e pavarur Ne 12:36 26-01-2013
1 Koment

Asambleja e PS-së, Rama: Do bëjmë bashkimin doganor me Kosovën pas 23 qershorit (Burimi: Shekulli, shekulli.com.al)

Partia Socialiste ka mbledhur Asamblenë e saj Kombëtare, ku diskutoi në lidhje me problematikat lokale dhe çështjet e prag zgjedhjeve të 23 qershorit.  Mbledhja ka nisur me një minutë heshtje në nder të More...

Nga gazeta e pavarur Ne 15:16 09-01-2013
1 Koment

Shtëpia e re e Edi Ramës në Dajt (Burimi: Gazeta Shekulli, shekulli.com.al)

Shtëpia e re e çiftit Edi dhe Linda Rama, po ndërtohet në fshatin Surrel të komunës së Dajtit. Eco-banesa është e konceptuar me dy rrathë 11 këndorë, dhe po ndërtohet në njërën nga parcelat e tokës More...

Nga lajme nga bota Ne 16:51 06-01-2013
2 Komente

Rama: Ftesë LSI-FRD, të rrëzojmë Berishën, ja vendimet e mija të para si kryeministër (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

Ashtu sic kishte paralajmëruar kreu i opozitës Edi Rama nisi konferencën e parë për vitin 2013 në faqen e tij personale në Twitter rreth orës 12:00. Duke uruar një vit të mbarë, kreu i opozitës teksa More...

Nga lajme nga bota Ne 20:37 16-12-2012
0 Komente

Ekonomia, Rama: Unë nuk premtoj se 1 votë sot, garanton 1 vend pune nesër (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

TIRANE – Kryetari i opozitës mbajti një fjalim gjatë darkës së organizuar pas Konferencës shkencore Ndërkombëtare “Shqipëria dhe kriza, çfarë vjen pas”, e organizuar nga Universiteti Mesdhetar More...

Nga lajme nga bota Ne 8:27 05-12-2012
0 Komente

Tom Doshi “kundër” vendimit të PS-së për Prokurorin e Përgjithshëm (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

TIRANE – Deputeti i PS, Tom Doshi del kundër vendimit të grupit të PS-së dhe vendos të votojë ‘pro’ në Kuvend kandidaturën e Adriatik Llallës në postin e kryeprokurorit të vendit. Kjo është More...

Nga lajme nga bota Ne 16:06 14-11-2012
0 Komente

Ahmetaj: “Ja si vjedh Qeveria, ERE e CEZ shqiptarët” (Burimi: Gazeta Shekulli, shekulli.com.al)

TIRANE – “Të vjedhë kush të mundë’, duket se ka qenë motoja e punës në kompaninë “CEZ Shpërndarje”, e mbështetur nga afër nga qeveria shqiptare, e cila është bashkëpunëtorja More...

All Rights Reserved 2016.