Rama, drekë me Thaçin në Prizren (Burimi: Gazeta Express, www,gazetaexpress.com)

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka njoftuar ditë më parë se të martën do të drekojë në Prizren me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama. Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka njoftuar ditë më parë se të martën do të drekojë në Prizren me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama. Ai ka deklaruar se askush nuk ka ndonjë aspiratë More...

Nga Lajmi Fundit | Publikuar 13:55 25-10-2016
Nga Lajmi Fundit Ne 15:25 20-10-2016
0 Komente

Kryetari i Kuvendit Meta takim me homologun kinez (Burimi: noa.al, www.noa.al)

Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë z. Ilir Meta dhe delegacioni parlamentar shqiptar në kuadër të vizitës së tij zyrtare në Kinë u prit sot në një takim të veçantë nga homologu i tij, Kryetari i Asamblesë More...

Nga gazeta e pavarur Ne 9:23 09-01-2013
0 Komente

Nëse serbët heqin lapidarin, situata të paparashikuara” (Burimi: Gazeta Shekulli, www.shekulli.com.al)

Ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Edmond Panariti, gjatë një interviste dhënë Radio Dukagjinit në Kosovë ka deklaruar se, nëse nuk përmirësohet gjendja social-ekonomike dhe integrohen në institucionet More...

Nga lajme nga bota Ne 14:09 27-08-2012
0 Komente

Deti, Panariti: Nuk jemi në negociata me Greqinë, po përgatitemi për opsionet teknike (Burimi: Gazeta Shekulli, shekulli.com.al)

Ministri i Punëve të Jashtme, Edmond Panariti, ka dalë në një konferencë për shtyp për të sqaruar çështjen e marrëveshjes për kufirin detar me Greqinë dhe se ky ndodhet ky proces. Sipas Panaritit, More...

Nga lajme nga bota Ne 13:25 26-08-2012
0 Komente

Avramopulos takon ambasadorin shqiptar: Të nisim bisedimet (Burimi: Gazeta Shqip, gazeta-shqip.com)

Takimi: Ministri i Jashtëm grek, Dimitris Avramopulos, e ka pritur ambasadorin shqiptar, të premten në mesditë Kortezia: Sipas ambasadorit Dervishi, takimi ka qenë kortezial me rastin e emërimit të Avramopulos More...

Nga gazeta e pavarur Ne 10:20 02-08-2012
0 Komente

Ministri i Jashtëm i Izraelit, sot vizitë në Tiranë (Burimi: Gazeta Shekulli, www.shekulli.com.al )

Lieberman do të ketë takime me Berishën dhe Panaritin, si dhe do të marrë pjesë në përurimin e Ambasadës së Izraelit në Tiranë. TIRANË – Ministri i Jashtëm i Izraelit, Avigdor Lieberman, do të More...

Nga gazeta e pavarur Ne 18:40 31-07-2012
0 Komente

Mbështetje për TAP, në kthim të marrëveshjes për ujërat (Burimi: Gazeta Shekulli, www.shekulli.com.al )

Greqia ka bërë të qartë kushtin që ka për mbështetjen e projektit të Gazsjellësit Trans Adriatik (TAP), që do të transportojë gaz natyror nga Azerbajxhani në Evropë. TAP, pasi është kualifikuar për More...

Nga lajme nga bota Ne 11:58 14-07-2012
0 Komente

Serbët e NIS zbarkojnë në Patos me porosi të Haxhinastos (Burimi: Gazeta Shqip, gazeta-shqip.com )

Partnerët e “Gazprom” nisin verifikimet e aseteve të naftës Zyrtarë dhe specialistë të kompanisë serbe NIS (Nafta e Industrisë Serbe) kanë zbarkuar tri ditë më parë në zyrat qendrore të “Albpetrolit”, More...

Nga lajme nga bota Ne 10:09 19-06-2012
0 Komente

Kontratat marramendëse të qeverisë, për imazhin me lobistët amerikanë

SKANDALI “Open Data” publikon hulumtimin, skandalet e kontratave u publikuan kohë më parë nga “Shqip” Hulumtimi i kryer nga “Open Data Albania” mbi lobimet e qeverisë dhe partive politike me firmat More...

Nga lajme nga bota Ne 9:52 15-06-2012
0 Komente

Zgjidhja ime për kufijtë me Shqipërinë

Kufijtë – Primare në programin tonë është të nisim menjëherë negociatat e nevojshme me të gjitha vendet e interesuara fqinje, me qëllim që, pas nënshkrimit të marrëveshjeve dypalëshe, të nisë More...

All Rights Reserved 2016.