Presidenti Nishani uron Ditën Kombëtare të Nënë Tereza

Me anë të një mesazhi, Presidenti i Republikës, Bujar Nishani u uron të gjithë bashkëkombasve kudo Ditën Kombëtare të Nënë Terezës.Nënë Tereza është shpallur nga Kisha Katolike dhe njohet botërisht si “Shën Tereza e Kalkutës”. “Dita e sotme për ne shënon një kremtim sa të rrallë, aq edhe të papërsëritshëm: Ditën More...

Nga Lajmi Fundit | Publikuar 8:24 19-10-2016
Nga lajme nga bota Ne 19:36 22-12-2012
1 Koment

President primitiv: Përjashton gazetat kritike nga protokolli i festave, njësoj si Berisha (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

Presidenti Nishani ka dëshmuar dhe një herë primtivizmin e tij si ushtari Sali Berishës. Me rastin e fundvitit, në pritjen tradicionale të institucionit të presidencës për vitin e ri, ka përjashtuar nga More...

Nga lajme nga bota Ne 8:32 05-12-2012
0 Komente

Presidenti Nishani: S’ka Shqipëri të madhe, jo ndryshim të kufijve në Ballkan (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani në një intervistë të dhënë dje për televizionin “Al Xhazira” ka theksuar se “ndryshimi i kufijve në rajon është një çështje e mbyllur” dhe se sipas tij More...

Nga lajme nga bota Ne 9:43 29-11-2012
0 Komente

Presidenti Nishani sot homazhe për dëshmorët: Respektoj ligjin (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

TIRANE – Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, pritet të zhvillojë sot homazhe në “Varrezat e Dëshmorëve” në 29 nëntor. Burime zyrtare nga Presidenca bëjnë të ditur se kryetari i shtetit respekton More...

Nga lajme nga bota Ne 10:32 10-10-2012
0 Komente

Presidenti paralajmëroi se në nëntor do emërojë kryeprokurorin e ri (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

TIRANE – Presidenti Bujar Nishani i ftuar sot në emisionin “5 pyetjet nga Babaramo” në ‘NEWS 24’, u shpreh rreth grevës së ish-të dënuarve politikë, paktin detar me Greqinë, vizitën More...

Nga lajme nga bota Ne 12:47 03-10-2012
0 Komente

Presidenca, “furtunë” shkarkimesh (Burimi: Gazeta Shqip, gazeta-shqip.com)

Qëndrimi – Ardhja e Bujar Nishanit në krye të Presidencës ka bërë që qeveria ta “zgjidhë qesen” për të mbështetur financiarisht këtë institucion Shifra – Qeveria dha 50 milionë lekë More...

Nga lajme nga bota Ne 16:42 16-09-2012
0 Komente

Presidenti Nishani vizitë zyrtare në Bruksel (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

TIRANE – Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, me ftesë të Presidentit të Këshillit të Evropës, Herman Van Rompuy, do të niset nesër për në Bruksel, ku në datat 17-18 shtator do të zhvillojë More...

Nga lajme nga bota Ne 14:36 03-09-2012
0 Komente

Nishani deputetëve: Plotësoni 12 kushtet para raportit dhe gjeni konsensus për zgjedhjet (Burimi: Gazeta Shekulli, shekulli.com.al)

Me rastin e çeljes së sesionit të shtatë të legjislaturës së tetëmbëdhjetë, Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, u ka përcjell një mesazh deputetëve. Nishani shprehet se në Shqipëri “Parlamenti More...

Nga lajme nga bota Ne 15:39 08-08-2012
0 Komente

Presidenti Nishani dekreton ligjin për akcizat e procedurat tatimore (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

TIRANË – Presidenti i Republikës, Bujar Nishani dekretoi sot dy ligje të rëndësishme financiare. Sipas zyrës së shtypit pranë Presidencës, dekreti i parë ka të bëjë me shpalljen e ligjit “Për More...

Nga lajme nga bota Ne 11:46 07-08-2012
0 Komente

Nishani mbledh KLD: Të kthejmë ligjin në mekanizëm që vepron (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com )

TIRANE-Këshilli i Lartë i Drejtësisë u mblodh sot për herë të parë nën drejtimin e Presidentit Bujar Nishani. Ora 07:00-Në rendin e ditës janë përcaktuar zgjedhja e nënkryetarit të këtij institucioni More...

All Rights Reserved 2016.