Ushtria kundër hashashit? Kodheli “rrëzon” Manjanin(www.top-channel.tv)

“Ne duhet të reagojmë ndoshta edhe më fortë se deri më sot dhe po qe e nevojshme do dali edhe ushtria. Nga ky fenomen o ndahemi tani o nuk ndahemi më. Është e ngjashme me efekte me atë që kemi hequr nga piramidat financiare”, tha një ditë më parë ministri Manjani. Refuzimin e propozimit te kolegut te saj ne qeveri, qe ushtria te ngrihet More...

Nga Lajmi Fundit | Publikuar 8:55 20-10-2016
Nga lajme nga bota Ne 8:30 04-12-2012
0 Komente

Qeveria sot në Vlorë. Berisha në vendin e I.Qemalit (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

VLORE – Muzeu i Vlorës është gati për të pritursot Kabinetin e Ministrave, për mbledhjen e radhës të qeverisë. Të parët që kanë mbërritur në Vlorë ka qenë grupi i sigurisë së Kryeministrisë More...

Nga lajme nga bota Ne 12:36 15-11-2012
0 Komente

Kompania serbe organizon Panairin e Librit shqiptar (Burimi: Gazeta Shqip, gazeta-shqip.com)

Aktiviteti  Qeveria ul tarifat me 50%, por shoqata mban qira të lartë Kush vizitoi vitin e kaluar Panairin e Librit do të ketë ndjerë edhe aromën e qofteve të skarës, nën shoqërimin e këngëve sllave. More...

Nga lajme nga bota Ne 9:16 15-11-2012
0 Komente

Qeveria, norma të reja për karburantet (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

Përmes një vendimi të djeshëm qeveria ka përcaktuar norma strikte të përmbajtjes së squfurit në karburantet për përdorim termik, civil e industrial, si dhe për përdorim në mjetet e transportit ujor. Lëndët More...

Nga lajme nga bota Ne 13:02 14-11-2012
0 Komente

Berisha: Vendorët plane të plota urbanizimi, të mos ketë deformim (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

TIRANE – Kryeministri Sali Berisha mori pjesë sot në konferencën e organizuar nga USAID për qeverisjen vendore “Planning and local governance project”. Ai deklaroi se planifikimi i territorit More...

Nga lajme nga bota Ne 22:15 16-10-2012
0 Komente

Qeveria vendos kthimin në atdhe të eshtrave të Mbretit Zog I (Burimi: Gazeta Shekulli, shekulli.com.al)

TIRANE – Këshilli i Ministrave, në mbledhjen e sotme, vendosi kthimin në atdhe të eshtrave të personalitetit të shquar shqiptar, Mbretit Zog I. Për organizimin e procedurave të nevojshme ndërshtetërore More...

Nga lajme nga bota Ne 22:06 16-10-2012
0 Komente

Arben Ristani bëhet zv.ministër i Brendshëm (Burimi: Gazeta Shekulli, shekulli.com.al)

Këshilli i Ministrave ka miratuar sot vendimin për emërimin e ish-kreut të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Arben Ristani në detyrën e zëvendësministrit të Brendshëm. “Në mbështetje të nenit 100 More...

Nga lajme nga bota Ne 8:59 11-10-2012
1 Koment

Berisha: KESH 40 milionë euro kredi për import energjie (Burimi: Gazeta Shqip, gazeta-shqip.com)

Kryeministri Sali Berisha ka deklaruar heqjen e TVSH-së për çimenton dhe çelikun që përdoret për ndërtimin e hidrocentraleve. “Jemi përpjekur të gjejmë stimuj më të përshtatshëm për të nxitur More...

Nga lajme nga bota Ne 11:07 09-10-2012
0 Komente

Berisha i jep Pallatin e Kongreseve Lulzim Bashës (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

Pas rotacionit në Bashkinë e Tiranës, kryeministri Berisha vendosi që të kalojë të tjera prona në pronësi të këtij institucioni. Kreu i qeverisë firmosi vendimin për kalimin në pronësi të Bashkisë More...

Nga gazeta e pavarur Ne 12:17 05-10-2012
1 Koment

Skandali i ri. U blenë aparatura. Përgjimi me vlerë 1,58 milionë euro (Burimi: Gazeta Shqip, gazeta-shqip

Nënkryetari i Komisionit Parlamentar të Sigurisë flet për një marrëveshje të re të Ministrisë së Mbrojtjes Opozita paraqet një tjetër skandal të Ministrisë së Mbrojtjes. Nënkryetari i Komisionit More...

All Rights Reserved 2016.