Shërbimet sekrete ndërkombëtare po destabilizojnë Maqedoninë (Burimi: Gazeta Shekulli, www.shekulli.com.al)

Kryeministri maqedonas, Nikolla Gruevski theksoi se shërbimet e huaja sekrete po tentojnë të destabilizojnë Maqedoninë. Sipas Gruevskit, këtë skenar po e ndihmon rivali i tij politik, lideri i LSDM-së Zoran Zaev, përmes publikimit të bisedave të përgjuara telefonike, që ai i quan të montuara. “Ka tentativa për rrezikimin e sigurisë More...

Nga lajme nga bota | Publikuar 9:42 27-03-2015
Nga lajmi sot Ne 12:48 18-08-2013
2 Komente

Shtypi grek: Prifti dhe besimtarët dhunohen nga paramilitarët (Burimi: Balkanweb, Www.Balkanweb.Com)

Shtypi grek i ka kushtuar një hapësirë të rëndësishme ngjarjes në Përmet, ku autoritetet e Zyrës së Përmbarimit, në zbatim të vendimit të Gjykatës, nxorrën nga mjediset e Pallatit të Kulturës së More...

Nga lajme Ne 15:40 02-08-2013
0 Komente

Paratë e pista të Ballkanit (Burimi: Gazeta Shqip, Www.Gazeta-Shqip.Com)

Organizata me qendër në Uashington që inkurajon politikat për luftën kundër transferimit të parave të paligjshme, ‘Global Financial Integrity’, njoftoi krijimin e nje partneriteti me Institutin Adriatik More...

Nga lajmi me i fundit Ne 19:18 17-06-2013
1 Koment

Kryeministri i Çekisë, Petr Necas, dhe e dashura e tij spiunonin të shoqen (Burimi: Gazeta Tema, www.gazetatema.net)

Kryeministri i Çekisë, Petr Necas, i njohur ndryshe edhe si “Zotëria me duar të pastra”, ka dhënë dorëheqjen, pas një hetimi që duket se do shkaktojë tërmetin më të madh në Çeki në këto 20 vite. Necas More...

Nga lajmet e fundit Ne 9:53 15-06-2013
0 Komente

Itali, shqiptarja shpëton nga vdekja (Burimi: Top Channel, www.top-channel.tv)

Itali, shqiptarja shpëton nga vdekja Një ngjarje e rëndë ka tronditur qytetin e Napolit, ku mbrëmjen e së enjtes një vajzë shqiptare u gjet gati pa jetë në hyrjen e një pallati.  Banorët lajmëruan More...

Nga lajmet e fundit Ne 10:06 07-06-2013
0 Komente

“Kurir”: Serbia ka rënë nën kthetrat e mafias shqiptare (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

“Kurir”: Serbia ka rënë nën kthetrat e mafias shqiptare Sipas mediave serbe, me rënien e klanit të Zemunit, mafia shqiptare ka marrë në dorë frerët e krimit në vend, duke kontrolluar thuajse tërësisht More...

Nga lajmi sot Ne 9:53 31-05-2013
0 Komente

Haga liron dajën e Damir Fazlliç, krijoi njësitin më famëkeq në luftërat e Ballkanit (Burimi: Gazeta Tema, www.gazetatema.net)

Stanishic, Simatovic, lajm-shqip Haga liron dajën e Damir Fazlliç ! Ai është miku personal i kryeministrit Sali Berisha. E ka pranuar edhe vetë ky i fundit. Quhet Damir Fazlliç dhe trazon nëntokën e Ballkanit More...

Nga gazeta e pavarur Ne 20:27 02-05-2013
0 Komente

I presin gjuhën dhe braktisin foshnjën, mjekët: Do ta operojmë. (Burimi: Alb-Observer, www.alb-observer.com)

Foshnja që u gjet në Haraçin të Maqedonisë e braktisur dhe pa gjuhë tashmë do të ketë një fund të lumtur. Një ekip mjekësh amerikan ndoshen në Maqedoni për këtë çështje, dhe kanë vendosur që More...

Nga gazeta e pavarur Ne 12:50 01-05-2013
0 Komente

Mali i Zi, “parajsë” për keqbërësit rusë (Burimi: top-channel, www.top-channel.tv)

Policia e Malit të Zi, në bashkëpunim me Interpolin, lajmëroi të martën për nisjen e një kontrolli të gjerë mbi pasurinë dhe aktivitetin e shumë shtetasve  rusë që kanë prona apo investime në vend. More...

Nga gazeta e pavarur Ne 21:02 18-04-2013
0 Komente

Masakrohen 28 emigrantë në Greqi, po protestonin për pagat që nuk u jepnin (Burimi: Alb-Observer, www.alb-observer.com)

Një protestë e emigrantëve të huaj që punonin në plantacionet e luleshtrydheve në në komunën Nea Manoladha të prefekturës së Ilias, në gadishullin e Peloponezit, ka përfunduar e përgjakur. Kështu, More...

All Rights Reserved 2016.