Picë e shijshme (Burimi: Telegrafi, www.telegrafi.com)

Nese deshironi te pergatisni picë te shijshme per veten dhe te dashurit tuaj , ne ju tregojne nje menyre fare te thjesht. Për katër persona nevojiten: – 500 g mish të bluar, – 500 g miell, – 50 g tharmë të freskët, – 100 ml qumësht, – Një lugë e vogël kripë, – 2 kokë hudhra, – 4 lugë vaj, – 2 speca të gjelbër, – 1 More...

Nga Lajmi Fundit | Publikuar 17:37 26-10-2016
Nga Lajmi Fundit Ne 18:07 25-10-2016
0 Komente

Kroasanë të shijshëm, si ti përgatisni ( Burimi: Telegrafi, www.telegrafi.com)

Kroasanë te shijshem: Per te pergatitur kroasanë sa me te shijshem ne ambjentet e shtepise suaj me poshte ju japin receten dhe perberesit kryesor.   Përbërësit: – 1 kg miell të butë tip 400, – 1 More...

Nga Lajmi Fundit Ne 10:20 19-10-2016
0 Komente

Recete: Biftek me salcë speci të kuq

Per pergatitjen e biftek me salce speci te kuq nevojiten: * 700g biftek pa dhjamë * 2 lugë vaj ulliri * 2 lugë lëng limon * lëkura e grirë e 1/2 limoni * 1 lugë salcë soje * 1 lugë sheqer integral * 1 thelb More...

Nga lajme nga bota Ne 10:01 07-04-2015
0 Komente

Mish viçi me zarzavate (Burimi: Living, www.living.al)

Përbërësit për 6 persona: 1 Kg mish vici Yndyrë Kripë dhe piper sipas dëshirës 1 kg zarzavate të ndryshme Përgatitja: Merret mishi dhe pastrohet nga copëzat e tepërta, cipat dhe deje. Lahet mirë, fshihet More...

Nga lajmi sot Ne 9:28 01-04-2015
0 Komente

Kotoleta milaneze (Burimi: Living, www.living.al)

Kotoleta milaneze Kotoleta milaneze Përbërësit: 4 fileta mish vici me kockë 100 gramë miell 100 gramë galetë 2 kokrra vezë gjalpë (apo vaj ulliri) kripë Përgatitja: Rrahim filetat e viçit me rrahësin More...

Nga lajmi sot Ne 13:20 27-03-2015
0 Komente

Filetë pule me spinaq (Burimi: Living, www.living.al)

Filetë pule me spinaq Filetë pule me spinaq  Përbërësit: 800 gramë filetë pule 8 lugë spinaq të përgatitur djathë kripë erëza sipas dëshirës pak miell Përgatitja: Filetat e pulës i presim në mes, More...

Nga lajmi me i fundit Ne 11:34 13-03-2015
0 Komente

Sallatë jeshile me thana dhe arra (Burimi: Living, www.living.al)

Sallatë jeshile me thana dhe arra Përbërësit: Disa fletë sallate jeshile 20 g domate të thata 50 g kërpudha të prera dhe të pjekura 20 kokrra arra të qëruara Thana të thata 100 ml verë e ëmbël 50 More...

Nga lajmi me i fundit Ne 17:42 12-03-2015
0 Komente

Një mëngjes me krepa (Burimi: Living, www.living.al)

Një mëngjes me krepa Për brumin: 200 g miell 2 vezë 40 g sheqer 500 ml qumësht 1 majë thike kripë Gjithashtu na duhet: pak gjalpë për skuqjen e tyre, reçelra të ndryshëm, apo çokollatë, për t’i More...

Nga lajmi me i fundit Ne 11:22 11-03-2015
0 Komente

Asparag me proshutë dhe djathë të tymosur (Burimi: Living, www.living.al)

Asparag me proshutë dhe djathë të tymosur Kombinimi i asparagëve, proshutës dhe djathit të tymosur është me të vërtetë i përsosur. Përbërësit e kësaj recete: Rreth 1 kg asparag të gjelbër dhe More...

Nga lajmi me i fundit Ne 11:45 10-03-2015
0 Komente

Pulë me makarona dhe mocarela (Burimi: Living, www.living.al)

Pulë me makarona dhe mocarela Përbërsit: 3 thelpinj hudhër 100 gr domate të tharë në diell në vaj, 100 gr gjoks pule 1 filxhan çaj djathë mocarela, i copëtuar 250 gr makarona Penne 1 lugë gjelle borzilok More...

All Rights Reserved 2016.