Lepur Gjuetari (Burimi: Living, www.living.al)

Lepur Gjuetari  Përbërësit: 1 lepur 2 karota 2 thelbinj hudhër ½ qepë 1 gotë verë e bardhë 5 degë rozmarinë 3 domate 3-4 lugë vaj ulliri kripë e piper sipas dëshirës Përgatitja: Lepurin e pastrojmë dhe e presim në copa. Në një tigan të nxehtë me vaj ulliri hedhim copat e lepurit dhe i skuqim nga të gjitha anët. Më pas shtojmë More...

Nga lajmi me i fundit | Publikuar 13:34 06-03-2015
Nga lajmi me i fundit Ne 15:34 05-03-2015
0 Komente

Karkaleca me konjak (Burimi: Living, www.living.al)

Karkaleca me konjak Përbërësit 20 karkaleca 1 qepë 2 portokaj 4 luge majonezë 1 luge salcë domate 1 luge konjak 1 dege selino verë të bardhë kripë Përgatitja: Qëroni karkalecat, futini në ujë të More...

Nga lajmi me i fundit Ne 13:17 03-03-2015
0 Komente

Dardhë e zier me verë kallmet dhe krem Chantilly (Burimi: Living, www.living.al)

Dardhë e zier me verë kallmet dhe krem Chantilly Pastrojmë dardhën duke i hequr zemrën. E vendosim në tenxhere dhe e ziejmë me pak verë Kallmet. Përgatisim krem pastiçerie, të cilin e vendosim në pjatë More...

Nga lajmi me i fundit Ne 14:36 02-03-2015
0 Komente

Supë orizi me vezë dhe limon (Burimi: Living, www.living.al)

Supë orizi me vezë dhe limon Përbërësit: 1.5 litra lëng mishi 4 luge gjelle oriz 50g ose 1 lugë gjelle gjalpë 1 e verdhë veze 1/2 kokërr limon majdanoz kripë dhe piper i zi Përgatitja: Në lëngun More...

Nga lajmi me i fundit Ne 11:59 26-02-2015
0 Komente

Kocë ala munjaja, domate, ulli e borzilok (Burimi: Living, www.living.al)

Kocë ala munjaja, domate, ulli e borzilok Përberësit: kocë miell verë e bardhë domate ullinj hudhër borzilok, kripë Përgatitja: Kocën e pastrojmë dhe shfiletojmë. E lyejmë me miell dhe e skuqim nga More...

Nga lajmi me i fundit Ne 11:21 25-02-2015
0 Komente

Barbun i pjekur me lule akacie (Burimi: Living, www.living.al)

Barbun i pjekur me lule akacie Përbërësit: barbun konjak lëng peshku lule akacia kripë vaj ulliri Përgatitja: Pastrojmë barbunin dhe e thajmë në letër kuzhine. Nxjerrim tiganin me pak vaj ulliri. Lyejmë More...

Nga lajmi me i fundit Ne 12:16 23-02-2015
0 Komente

Oktapod i marinuar me Vinagre shege (Burimi: Living, www.living.al)

Vinagre shege Shtrydhim kokrrat e një shege dhe lëngun e tyre e kullojmë. Këtë lëng e përziejmë me pak kripë e dy lugë uthull rrushi derisa kripa të shkrihet. Shtojmë vaj ulliri dhe vazhdojmë ta përziejmë More...

Nga lajmi me i fundit Ne 14:11 19-02-2015
0 Komente

Tavë me spinaq (Burimi: Living, www.living.al)

Tavë me spinaq Përbërësit: 1 kg spinaq, 5-6 vezë, 1/2 litër kos, 200 g djathë kaçkavall, kripë, piper Përgatitja: Lajmë spinaqin, e grijmë dhe i japim një valë me ujin e vet. Në një tas përziejmë More...

Nga lajmi me i fundit Ne 11:58 11-02-2015
0 Komente

“Smoothie” me manaferra dhe banane (Burimi: Living, www.living.al)

“Smoothie” me manaferra dhe banane Përbërësit: 1 filxhan manaferra të ngrira 1/2 banane 1/2 filxhan lëng molle 1/4 filxhan pastë soje Përgatitja: Hedhim në mikser manaferrat, bananen, lëngun e mollës More...

Nga lajmi me i fundit Ne 12:45 10-02-2015
0 Komente

Qofte me spinaq (Burimi: Living, www.living.al)

Qofte me spinaq  Përbërësit: 1 kg spinaq 4 vezë 3 qepë të njomat 9 lugë gjelle miell kopër 4 lugë gjelle kaçkavall të grirë kripë, piper, vaj Përgatitja: 1. Spinaqin e larë e lejmë të ziejë More...

All Rights Reserved 2016.