Aksione anti kanabis , asgjesime dhe arrestime te shumta (Burimi: Top Channel, www.top-channel.tv)

Aksione anti kanabis te perhapura ne te gjithe territorin e Shqiperise ka cuar ne kapjen dhe asgjesimin e sasive te medha te kanabis sativa dhe gjtihashtu ka cuar ne arrestime te shumta te personave te kapur ne flagrance. –Gjatë kontrollit të ushtruar në një magazinë të vjetër në Mamurras ne kuader te operacione anti kanabis, në pronësi More...

Nga Lajmi Fundit | Publikuar 11:01 26-10-2016
Nga Lajmi Fundit Ne 9:48 26-10-2016
0 Komente

Tiranë, kërcënim me lëndë eksplozive përpara një lokali

Mëngjesin e ditës së sotme një bidon plastik me fitil është gjetur në oborrin e një lokali në Tiranë pranë Fakultetit të Shkencave Sociale. Me të marrë njoftimin, në vendin e ngjarjes ka vajtur More...

Nga Lajmi Fundit Ne 12:00 25-10-2016
0 Komente

Gara shpejtësie me 9 makina në Tiranë, rrezik në rrugë(Burimi: Noa.al, www.noa.al)

Ngjarja ka ndodhur në unazën e madhe të Tiranës, nga mbikalimi tek Kopshti Zoologjik, në drejtim të një qendre tregtare. Gjatë mbrëmjes së djeshme janë konstatuar duke bërë gara me shpejtësi mjetet More...

Nga Lajmi Fundit Ne 8:43 24-10-2016
0 Komente

Zvërnec, stuhia shkatërrohen lokalet dhe shkul pemët (Burimi: Top Channel, www.top-channel.tv)

Stuhia me erëra të forta qe ka prekur në orët e para të mëngjesit të së shtunës zonën e Zvërnecit në Vlorë. Erërat, që herë pas here krijonin vorbulla, kanë shkatërruar disa lokale prej druri More...

Nga Lajmi Fundit Ne 7:49 24-10-2016
0 Komente

Fier, kapen 343 kg kanabis; 11 në pranga (Burimi Top Channel, www.top-channel.tv)

Policia e Fierit ka finalizuar me sukses operacionin e koduar “Gryka”, në kuadër të të cilit ka sekuestruar 343 kg kanabis dhe ka arrestuar 11 persona. Gjithashtu, janë proceduar penalisht 3 shtetas, ndërsa More...

Nga Lajmi Fundit Ne 21:28 22-10-2016
0 Komente

Tiranë, konflikt në familje; vritet një grua, plagoset një tjetër(Burimi: Noa.al, www.noa.al)

Një konflikt i rëndë në familje është verifikuar mbrëmjen e kësaj të shtune në fshatin Çoçaj të Ndroqit, ku për pasojë një grua ka mbetur e vrarë dhe një tjetër e plagosur. Një ngjarje e rëndë More...

Nga Lajmi Fundit Ne 14:24 21-10-2016
0 Komente

Operacion masiv antikanabis. Dhjetra forca policie në Vlorë, Tepelenë, Krujë dhe Shkodër (Burimi: Top Channel, www.top-channel.tv)

Policia e Shtetit ka ndërmarrë një operacion masiv antikanabis, duke angazhuar mbi 300 forca policie në disa qarqe të vendit. Në Vlorë, në zonën e Ujit të Ftohtë u gjetën 41 kg kanabis, ndërsa në pranga More...

Nga Lajmi Fundit Ne 12:57 21-10-2016
0 Komente

Ndërtimi i Unazës së Vogël, zhvendoset n/stacioni i Qendrës (Burimi: Top Channel, www.top-channel.tv)

OSHEE ka nisur zhvendosjen e nënstacionit në qendër, pranë hotel “Tiranës”, operacion i cili do të zgjasë 30 ditë.Shkak për këtë zhvendosje është projekti i Unazës së Vogël të Tiranës. Kjo More...

Nga Lajmi Fundit Ne 15:10 20-10-2016
0 Komente

Hapen universitetet, 4000 kuota te paplotësuara(www.top-channel.tv)

Plot 20 mijë studentë të rinj janë ulur për herë të parë në auditorët e univeristetet publike, të përzgjedhur me skemën e re të pranimit, ndërsa kanë mbetur edhe 4.000 kuota të paplotësuara, duke More...

Nga Lajmi Fundit Ne 13:49 20-10-2016
0 Komente

Napoleon Bonaparti: Shqiptarët, një komb trim! (www.botasot.info)

Napoleon Bonaparti, letër Ibrahim Pashë Bushatit: Shqiptarët, një komb trim! Napoleon Bonaparti, në letrën e 16 Gushtit 1797 dërguar pashait të Shkodrës (Ibrahim Pashë Bushatit, djalit të Mehmet Bushatit), More...

All Rights Reserved 2016.