Uzina e baterive helmon mijëra banorë. Ndotja nga plumbi, 3 herë më e lartë se normat e BE (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

Uzina e baterive helmon mijëra banorë-Rajoni i Uzinës në qytetin e Beratit renditet në listën e zonave më të nxehta të ndotjes në Shqipëri, kjo si pasojë e aktivitetit disavjeçar të ish-uzinës së baterive, që shtrihet në një sipërfaqe prej 3 hektarësh. Nga analizat e kryera ka rezultuar se territori i ish-uzinës së baterive është More...

Nga lajmi sot | Publikuar 9:28 20-11-2013
Nga gazeta shqip Ne 14:53 15-05-2013
0 Komente

Meta: Berati prioritet i LSI, gjykoni me votë diskriminimin e qeverisë (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

BERATI- Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta gjatë një takimi me strukturat e kësaj partie në qytetin e Beratit është shprehur se për forcën që ai drejton, Berati përbën një prioritet. Duke More...

Nga lajme nga bota Ne 11:29 18-09-2012
0 Komente

Fituesit e fazes se pare ne Universitete

 Fituesit e fazes se pare ne Universitete   Ministria e Arsimit ka nxjerrë listën paraprake te fituesve në Universitete qe do te ndjekin studimet nëpër fakultete duke nisur nga viti akademik 2012/2013.   Lista More...

Nga lajme nga bota Ne 13:54 05-09-2012
0 Komente

Të pastrehët, kush përfiton kredi për strehim (Burimi: Gazeta Republika, www.gazetarepublika.al)

Speciale/ MPPT: Personat që duhet të lirojnë banesat e ish-pronarëve për t’u trajtuar me strehim Lista e plotë me emrat e personave që do të përfitojnë kredi me interes zero në bashkitë: Tiranë, Durrës, More...

Nga lajme nga bota Ne 9:22 03-09-2012
0 Komente

Ana befasuese e Shqipërisë (Burimi: Gazeta Shekulli, shekulli.com.al)

Rrënoja të periudhës romake, peizazh i lavdishëm, ushqim i mirë dhe çmimi të ulëta qesharake – zbulimet e Eduard Rive që çmojnë ish shtetin komunist. “Jam ulur në një nga lokalet e Tiranës dhe More...

All Rights Reserved 2016.