Durrës, vidhte të atin, pranga 18-vjeçares (Burimi: Top Channel, www.top-channel.tv)

Një 18-vjeçare ka përfunduar në pranga në qytetin e Durrësit si autore e vjedhjes së një sasie të madhe parash nga kasaforta e të atit.  Në pranga përfundoi 18-vjeçarja Fatma Buziu e cila dyshohet se ka vjedhur 88 mijë franga dhe 4 milion lekë nga paratë e familjes së saj në periudha të ndryshme kohore. Policia nisi hetimin pas denoncimit More...

Nga gazeta e pavarur | Publikuar 10:24 05-01-2013
Nga lajme nga bota Ne 11:44 11-10-2012
0 Komente

Durrës, masakrohet 18 vjeçarja (Burimi: Albeu, www.albeu.com)

Një 18-vjeçare është gjetur e masakruar me mjete prerëse në fshatin Fllakë të rrethit të Durrësit. Sipas policisë Aishe Vata është gjetur në një arë pranë shtëpisë së saj. Trupi i saj More...

Nga lajme nga bota Ne 11:29 18-09-2012
0 Komente

Fituesit e fazes se pare ne Universitete

 Fituesit e fazes se pare ne Universitete   Ministria e Arsimit ka nxjerrë listën paraprake te fituesve në Universitete qe do te ndjekin studimet nëpër fakultete duke nisur nga viti akademik 2012/2013.   Lista More...

Nga gazeta e pavarur Ne 11:17 07-09-2012
0 Komente

Në Pogradec gjendet pas 13 vitesh furgoni i vjedhur në Bullgari, në Durrës gjendet traktori i vjedhur në… Afrikën e Jugut (Burimi: Gazeta Tema, www.gazetatema.net)

Një furgon i vjedhur 13 vite më parë në Bullgari është gjetur në qytetin e Pogradecit, raporton agjencia bullgare Focus, duke iu referuar televizionit maqedonas Sitel. Mjeti tani është në pronësi të More...

Nga lajme nga bota Ne 11:41 06-09-2012
0 Komente

Gjashtë inspektorët e Task-Forcës përballen me kërcënime dhe dhunë psikologjike. Policia nuk i ndihmon (Burimi: Gazeta Shqip, gazeta-shqip.com)

Gjashtë inspektorët e Task-Forcës përballen me kërcënime dhe dhunë psikologjike. Policia nuk i ndihmon Pronari i një bingoje ka mbyllur derën e lokalit dhe ka debatuar me inspektorët për gjysmë ore, More...

Nga lajme nga bota Ne 11:17 06-09-2012
0 Komente

Rona Nishliu u flet të rinjve për Facebook-un (Burimi: Gazeta Shqip, gazeta-shqip.com)

Takimi në Durrës Jo thjesht argëtim, vrasje kohe dhe komunikim, por edhe dobi nga koha e kaluar në internet. Nga Shqipëria dhe Kosova, disa qindra të rinj janë mbledhur në Durrës për të mësuar si të More...

Nga lajme nga bota Ne 13:54 05-09-2012
0 Komente

Të pastrehët, kush përfiton kredi për strehim (Burimi: Gazeta Republika, www.gazetarepublika.al)

Speciale/ MPPT: Personat që duhet të lirojnë banesat e ish-pronarëve për t’u trajtuar me strehim Lista e plotë me emrat e personave që do të përfitojnë kredi me interes zero në bashkitë: Tiranë, Durrës, More...

Nga lajme nga bota Ne 9:22 03-09-2012
0 Komente

Ana befasuese e Shqipërisë (Burimi: Gazeta Shekulli, shekulli.com.al)

Rrënoja të periudhës romake, peizazh i lavdishëm, ushqim i mirë dhe çmimi të ulëta qesharake – zbulimet e Eduard Rive që çmojnë ish shtetin komunist. “Jam ulur në një nga lokalet e Tiranës dhe More...

Nga lajme nga bota Ne 13:04 25-08-2012
0 Komente

Datat e provimeve për degët me konkurs (Burimi: Gazeta Panorama, www.panorama.com.al)

Ministria e Arsimit publikon datat për degët me konkurs në të gjitha universitetet. Ato do të nisin më 27 gusht 2012 dhe do të përfundojnë më 5 shtator. Kandidatët të cilët kanë preferuar në zgjedhjet More...

Nga lajme nga bota Ne 9:40 25-08-2012
0 Komente

Durrës, kapen me 8 kg heroinë në makinë, pranga 3 femrave (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

DURRËS – Plot 8 kg lëndë narkotike heroinë u gjet në sarbatorin e një automjeti me të cilën udhëtonin 3 femra. Policia e Durrësit bëri të ditur se droga e ndare ne 10 pako u kap pas mesnate në More...

All Rights Reserved 2016.