Legalizimi i banesave, emrat e përfituesve (Burimi: Gazeta Republika, www.gazetarepublika.al)

Lista e plotë e personave që pajisen me leje legalizimi në qarqet: Tiranë, Durrës, Elbasan, Vlorë, Fier, Berat, Gjirokastër, Korçë, Shkodër, Dibër dhe Lezhë. Kollozi: Emigrantët e kthyer në atdhe të plotësojnë detyrimet për legalizim Agjencia e Legalizimit publikon listën e personave që do të përfitojnë leje legalizimi për objektet More...

Nga lajme nga bota | Publikuar 10:27 25-09-2012
Nga lajme nga bota Ne 13:04 25-08-2012
0 Komente

Datat e provimeve për degët me konkurs (Burimi: Gazeta Panorama, www.panorama.com.al)

Ministria e Arsimit publikon datat për degët me konkurs në të gjitha universitetet. Ato do të nisin më 27 gusht 2012 dhe do të përfundojnë më 5 shtator. Kandidatët të cilët kanë preferuar në zgjedhjet More...

Nga lajme nga bota Ne 12:32 15-08-2012
0 Komente

Ekzekutohet 35-vjeçari, i ati i vdes nga infarkti (Burimi: Gazeta Panorama, www.panorama.com.al)

ELBASAN– Një 35- vjeçar është ekzekutuar për vdekje në banesën e tij, ndërsa rreth 1 orë më vonë i ati është ndarë nga jeta pas një infarkti të pësuar nga tronditja. Ngjarja e rëndë ka ndodhur More...

Nga gazeta e pavarur Ne 11:39 06-08-2012
0 Komente

Aksidentet: Vdes kosovari dhe plagosen tetë të tjerë (Burimi: Gazeta Shqip, gazeta-shqip.com )

Ndërsa në afërsi të Fushë-Krujës, një fuoristradë përplas makinën e policisë Viktima nga Kosova, Ali Ndrecaj, u përplas me një autobus, por nuk pati të lënduar të tjerë Çdo ditë e më së shumti, More...

Nga lajme nga bota Ne 11:08 04-08-2012
0 Komente

Viti i ri shkollor, Tafaj: S’mund të shmangim mësimin me turne (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com )

TIRANE- Edhe për vitin e ri shkollor 2012 – 2013 nuk mund të evitohet mësimi me turne për gjimnazistët e kryeqytetit. Problemi, i cili tashmë është i njohur prej vitesh, nuk mund të zgjidhet edhe për More...

All Rights Reserved 2016.